FOTOD: Hollywoodi enim teenivad naised

04. juuli 2009, 12:24

Forbes on kokku pannud Hollywoodi enim
teenivate naisnäitlejate edetabeli. Seekord on tabeli ülaotsas vastakuti
sattunud Angelina Jolie ja Jennifer Aniston.

Angelina Jolie kõigub kahte sorti filmide vahel: esiteks auhinnaväärsed filmid nagu "Võimas süda" ("A Mighty Heart") ja teiseks märulifilmid "Härra ja proua Smith" ("Mr. and Mrs. Smith"). Esimeste eest teenib ta kriitikute kiituse – 2000. aastal võitis ta Oscari osatäitmise eest filmis "Katkenud elu" ("Girl, Interrupted") ning eelmisel aastal seati ta üles parima näitleja tiitlile filmi „Vahetus“ („Changeling“) eest.

Teist tüüpi filmide eest teenib Jolie suurt raha. Näiteks film „Mr. and Mrs. Smith“, kus näitlejatar kohtas oma elukaaslast Brad Pitti, teenis 480 miljonit dollarit. Eelmisel aastal kinodesse jõudnud „Tagaotsitav“ („Wanted“) tõi raha sisse 341 miljonit dollarit.
Jolie on Forbes’i aastases kuuluste TOP 100-s kõige paremini teeniv näitlejanna. Vahemikus juuni 2008 kuni juuni 2009 teenis Jolie 27 miljonit dollarit. Suurem osa sellest summast tuli filmi "Wanted" kasumist, samuti märulifilmist "Salt", kus ta mängib CIA agenti keda süüdistatakse Venemaa kasuks spioneerimises.

Forbes võttis näitlejannade sissetulekute arvutamisel abiks näitlejate agendid, mänedžerid, produtsendid ja advokaadid, et kindlaks teha palju näitlejad on saanud ettemaksu filmide eest, mida nad praegu teevad ning palju nad on saanud raha filmide eest, mis juba kinodes jooksevad. Lisaks vaatas Forbes näitlejannade tulusid parfümeeria ja riiete rindel.

Endiselt joonistus välja, et Hollywoodi näitlejannad teenisid märkimisväärselt vähem kui nende meeskolleegid. Harrison Ford, kes oli meeste edetabeli tipus 65 miljoni dollarilise sissetuleku teenis tervelt 38 miljonit enam kui naiste edetabeli esinumber Jolie. Meeste näitlejate TOPi esikümme teenis kokku 393 miljonit dollarit, samas 10 enim teenivat naisstaari 183 miljonit dollarit.

Jolie järel on edetabelis Jennifer Aniston, tema ja Jolie vahel näib käivat tabloidlehtede veergudel lõputu lahing. Anistoni teenistus oli 25 miljonit dollarit tänu romantilistele komöödiatele „Marley ja mina“ („Marley Me“) ja peagi kinodesse jõudva "The Baster" eest. Anistonile toob endiselt raha sisse ka kultussari "Sõbrad" ("Friends") ja leping tervisejookide firmaga Glaceau.

Meryl Streep on kolmandal kohal tänu eelmise suve üllatushitile „Mamma Mia“, mis teenis üle maailma 603 miljonit dollarit ja mille eest Streep teenis korraliku 24 miljonit dollarit.

Nüüd on Streep lisaks sellele, et ta tuntud kui kõige enam Oscarile esitatud näitlejanna, ka kui rahategija. Streepil on peagi hea võimus tõsta enda hinda, kui ka tema järgmine film "Julie Julia" hea käibe teeb.

Oscari võitjaks olemine ei tähenda paraku automaatselt head teenistust. Kate Winslet, kes võitis eelmisel aasta parima naisnäitleja Oscari filmi „Lugeja“ („The Reader“) eest jääb 15. kohale ainult 2 miljoni dollariga. Näitlejanna ei ole pärast 2006. aasta filmi "Puhkus" ("The Holiday") osa võtnud kaubanduslikult edukates filmides. Siiski saab Oscari võitja korraliku teenistuse läbi reklaamidele ettevõtetele nagu American Express ja Lancome.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2009, 12:24
Otsi:

Ava täpsem otsing