Viisitamm: linnajuhtidele kiputakse ikka kingitusi tegema

04. juuli 2009, 10:32

Pärnu linnapea ja Keskerakonna liige Mart
Viisitamm leiab, et Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli peab nüüd ise oma olukorda
hindama, aga kui tal on kingituse kinni maksnud, siis pole põhjust muretseda,
sest linnajuhtidele kiputakse ju ikka kingitusi tegema.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli suhtes on koostanud väärteoprotokolli seoses 15 000 kroonise kinkekaardi vastuvõtmisega, mis on korruptsiooniseadusega keelatud.

Kuidas peaks Mutli nüüd käituma?

"Eks Mutli peaks nüüd ise oma olukorda hindama - kui nõustub politsei versiooniga, siis ilmselt oleks korrektne tagasi Mart Viisitammastuda, sest selliste kingitustMart Viisitamme vastuvõtmine pole mitte vaid seadusega keelatud vaid ka poliitikule seatud kõrgemate moraalinormide seisukohast taunitav.
Kuid vabalt võib olla, et ta on selle nn kingituse korralikult kinni maksnud vms, sellisel juhul pole tal muretsemiseks põhjust - otsigu vaid välja õiged dokumendid," rääkis Viisitamm.

Linnajuhina tean, et sedasorti kingitusi kiputakse ikka tegema, vahel kavalama tagamõttega, vahel ilmselt niisama heade kontaktide nimel, lisas ta.

"Kusjuures sageli tehakse neid nii, et avastad alles hiljem, et Sind on tänuväärselt meeles peetud. Sellisel juhul on alati kolm võimalust: kas annad viisakalt tagasi, kui see ei ole võimalik, siis loobud kingitust kasutamast või tasud selle eest turuhinna. Usun, et küllap oli ka Mutli olukord mitmetahulisem kui politsei lakoonilisest teatest paistab," selgitas Viisitamm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2009, 17:38
Otsi:

Ava täpsem otsing