Ants Vasar: Viru Keskusel ei olnud kahjumit ega saagi olla

28. juuli 2009, 12:42

Viru Keskuse juhatuse liikme Ants Vasara
sõnul oli läinud reedel Äripäevas ilmunud artikli pealkiri „Viru Keskus jättis
kahjumi kajastamata“ lugejaid otseselt eksitav ja keskuse mainet kahjustav, kuna
ettevõtte strateegiast tulenevalt ei ole tal kahjumit ega saagi olla.

"AS Viru Keskus ei ole kasumit taotlev ettevõte selle tavapärases mõistes, vaid Viru keskuse kinnisvara omavate ettevõtete ASi Viru Väljaku Arenduse, ASi Viru Center ja ASi Hotelco operaatorfirma, mille ülesandeks on hallata keskust ja tagada kaubanduskeskuse kui ühtse terviku funktsioneerimine parimal võimalikul moel," selgitas Vasar. "ASi Viru Keskus puhul ei ole õige rääkida kasumist või kahjumist, sest kõik kulud kaetakse omanikfirmade poolt, seetõttu ettevõtte taotletavaks tulemiks on ja jääb olema null."

Omanikfirmad saavad tulu pindade üürimisest, sõlmides otse üürilepingud klientidega, AS-lt Viru Keskus ostetud teenus on nende jaoks kulu, lisas Vasar.

Äripäev kirjutas, et Viru Keskusel puudub mullusel aruandeperioodil kasum, kuna hallatava kinnisvara omanikud katsid ettevõtte tegevuse kulud, seisab majandusaruandes. Kasum puudus ka 2007. aastal.

Samuti oli Vasara sõnul vale väide, et ettevõttel puudus kasum teist aastat järjest, kuna ASi Viru Keskus kasum/kahjum on puudunud, st tulem on olnud null, kõikidel Viru Keskuse tegutsemise aastatel. "See ei olegi ju sellelaadse ettevõtte eesmärk ning selle väljatoomine eksitab lugejaid ning loob kuvandi, justkui AS Viru Keskus tegutseks halvasti," põhjendas Vasar teistkordselt.

„Tegelikult toimib Viru Keskus suurepäraselt, olles Eesti suurima käibe ja külastatavusega keskus, mida külastab päevas keskmiselt 30 000 inimest. Lisaks võib märkida, et käesoleval aastal on uuendatud ca kaks kolmandikku üürilepingutest ning vaatamata üldisele üüripindade hinna langustrendile on Viru Keskuses üürihinnad tõusnud ning nõudlus siinsetele üüripindadele endiselt suur,“ rääkis Vasar.

Lisaks märkis ta, et omanikeringi lahtikirjutamisel oli ka viga sisse läinud ja tänase seisuga on AS Viru Keskuse omanikud:

1. Viru Väljaku Arenduse AS, millest omab 50% E.L.L. Kinnisvara ja ülejäänud 50% Parmalo Invest OÜ, millest omakorda 25% OÜ Harmaron

2. AS Viru Center, mis on 75% Pontos OY omanduses ja 25% kuulub OÜle Harmaron. OÜ Harmaron omanikud on võrdselt 50 protsendiga Indrek Toome ja Alvar Ild

3. AS Hotelco, mis on 100% Pontos OY omanduses

Vasar selgitas veel, et majandusaruandes toodud keskuse 2,12 mld krooni suuruse käibe moodustab keskuses pindu üürivate kaubandus-, toitlustus- ja teenindusettevõtete käive. Ettevõtte müügitulu all kajastatakse ruumide renti, reklaamitulu, kinnisvara haldamist, haldusteenuseid.

Vasara sõnul oli müügitulu kasvu taga põhiliselt elektri-, vee- ja küttehinna tõus.

Uute kaubamärkide kohta ütles Vasar, et käesoleva nädala lõpul avatakse keskuse 2. korrusel kohvik Reval Cafe ja sügishooajaks avatakse Calvin Klein Jeans kauplus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2009, 16:50
Otsi:

Ava täpsem otsing