AUTOD: Bentley Arnage – luksuse uus tase

1706-aripaev 03. august 2009, 23:23

Vaid paari nädala pärast kaotavad nendel
Automedia fotodel olevad mustad maskeerimiskatted oma tähtsuse ning automaailmas
luksuse uut taset märkiv Bentley Arnage teeb oma ametliku debüüdi.

Nime Arnage kandev sõiduk on Bentley mudelivalikus lipulaevana olemas ka juba praegu, kuid 16. augustil debüüdi tegev sõiduk – mis kannab tehasesisest koodnimetust Project Kimberley – vahetab 1998. aastast tootmises oleva auto välja.

Juba projektinimi Kimberley (tegu on teemandikaevandusega kuulsaks saanud linnaga Lõuna-Aafrikas), vihjab sellele, mida uuelt Arnage'ilt oodata võib. Esiteks on uus luksussedaan senisest ligi 30 sentimeetrit pikem, pakkudes nii rohkem jalaruumi tagaistmel viibijatele (see on kogu auto kõige tähtsaim paik). Auto enda kogupikkus on seega kaugelt üle viie meetri.

Varasemast veelgi luksuslikum on ka Arnage'i sõitjateruum, mille sisu, värvi ja koostematerjalide valikus saab iga autoostja suurel määra kaasa rääkida. Juba ette võib olla kindel selles, et kõik autosse jõudvad materjalid on äärmiselt kvaliteetsed ja kauakestvad.

Arnage'i välisdisaini loomisel on eeskuju võetud Bentley ajaloolistest mudelitest, kuid selgelt on uue Arnage'i välimus mõjutusi saanud ka praeguse mudeliversiooni disainist.

Jõuallikas on Arnage'il klassikaline: 6,75-liitrine V8, millel võimsust rohkem kui 550 hobujõudu. Auto maksimumkiiruseks kujuneb seega vähemalt 320 km/h ning saja kilomeetrini tunnis peaks Arnage neljarattaveo abil kiirendama umbes viie sekundiga.

Ametliku debüüdi teeb uus Bentley Arnage 16. augustil USAs Pebble Beachil toimuval Concours D'Elegance'il. Euroopas peaks Arnage'iga olema esmakordselt võimalik tutvuda septembrikuisel Frankfurdi autonäitusel.

Need, kellele auto omamine selle vaatamisest näitusel rohkem korda läheb, peavad valmis panema vähemalt 250 000 eurot (3,9 miljonit krooni), sest just nii palju hakkab maailma parima luksusauto tiitlile kandideeriv sõiduk maksma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2009, 23:25
Otsi:

Ava täpsem otsing