Tõnno Vähk: mina ei vii Q Vara enampakkumist läbi

04. august 2009, 17:23

GILD Arbitrage'i fondijuht Tõnno Vähk
ütles, et tema ei oska kommenteerida, keda oodatakse Q Vara ja sellega seotud
ettevõtete enampakkumisele, kuna tema ei vii oksjonit läbi.

„Ma ei oska kommenteerida. Ma ise ei vii seda asja siin läbi,“ ütles Vähk vastuseks küsimusele, kas nad edastavad täiendavat infot müüdavate ettevõtete kohta, kes osalevad avalikult väljakuulutatud pakkumises või mille põhjal peaks nn investor otsustama.

„Eks seal pakkumise tekstis on kirjas, mille baasil peab tegema otsuse. Ilmselt võimalikud ostjad võtavad meiega ühendust ja täiendatud huvi juures me anname neile ka vastavaid materjale,“ lubas Vähk.

Enampakkumisel osaleda soovinud United Holding OÜ juhatuse liige Hannes Müürisepp kurtis, et tingimustes ei olnud piisavat informatsiooni müüdavate ettevõtete kohta ja samas ei ole ka avalikus registris nagu äriregistris esitatud eelmise perioodi majandusaasta aruandeid.

„Ma ei oska öelda, mis avalikest registritest seda saab,“ nentis Vähk vastuseks küsimusele, kust võiks saada infot enampakkumisel müüdavate ettevõtete eelmiste majandusaastate kohta. „Kui ei ole kättesaadav, siis ilmselt ei saa vaadata,“ kostis ta kuuldes, et äriregistris majandusaastaaruandeid pole. Vähk ütles samas, et tema kindlasti mingisuguseid materjale ajakirjanikule edasi saata ei saa.

Vähk toonitas, et GILDi kohustus pole avalikustada enampakkumisele pandud ettevõtete majandusaasta aruandeid. Samas on GILD Bankersi partner Joel Aasmäe OÜ Urbanfors juhatuse liige ja Tõnno Vähk OÜ Q Metsakinnistud juhatuse liige. Rohkem juhatuse liikmeid äriregister ei näita. Juhatus aga peaks olema organ, mis esitab eelneva majandusaasta kohta aruande.

Vähk tõdes, et loomulikult peab andma eelinfot, kui keegi tuleb ostma. „Selliste varade müük käib loomulikult nii, et võimalik ostja küsib infot ja tutvub ja otsustab. Siis juba kirjutatakse alla vastavad lepingud, kui vaja, ka konfidentsiaalsuslepingud,“ selgitas Vähk.

Äripäev küsis, kas Vähk seda peab tõenäoliseks, et Q Vara omanikeringi kuuluvatele vendadele Lillepeadele müüakse midagi, kui nad teevad kõige kõrgema pakkumise. „Ma ei pea midagi tõenäoliseks, eks vaadatakse vastavalt laekunud pakkumistele,“ ütles Vähk.

Tingimuste kohaselt peaks võitma kõige kõrgem pakkumine. Samas on jäetud võimalus pakkumist mitte kinnitada, mis võimaldab välistada soovimatud ostjad. „Ma ei saa seda kommenteerida. Tingimused on sellised, nagu nad on, eks nad on siis läbimõeldud,“ lausus Vähk.

Kui palju pakkumisi on juba tulnud, keeldus Vähk samuti ütlemast, viidates kokkuleppele, et infot ei väljastata. Kas enampakkumise tulemused tehakse teatavaks, ei osanud Vähk samuti praegu öelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2009, 21:36
Otsi:

Ava täpsem otsing