GILD Arbitrage: enampakkumisel selgus Q Vara hind

19. august 2009, 21:36

Enampakkumise tulemusel
selgus riskikapitalifondi GILD Arbitrage´ile läinud Q Vara ja temaga seotud
ettevõtete hind, mis ületas veidi 12 mln krooni. Edasistest plaanidest
ettevõtetega on fondijuhi Tõnno Vähi sõnul veel vara rääkida.

Järgneb intervjuu Tõnno Vähiga.

Äripäevale on teada, et Q Vara enampakkumise võitis GILD Fund Management kõikide pakkumistele pandud varade osas. Palun öelge täpne kuupäev ja kellaaeg, millal GILD kirjaliku pakkumise avalduse advokaadibüroole esitas?

GILD Fund Management esitas pakkumise vastavalt ettenähtud ajaraamile. Täpsemalt saate seda kontrollida enampakkumist korraldanud advokaadibüroo käest.

Kas GILD maksis prospekti kohaselt ka pool summast ette (nn tagatisraha), kandes selle vastavale kontole enne pakkumistähtaja lõppu - kõik kokku siis 6 172 665 krooni? Kui ei, siis kuidas osutus võimalikuks, et GILD võitis, kui ta ei täitnud pakkumise tingimusi?

Vastavalt enampakkumise tingimustele ei ole pandipidaja ehk siis antud juhul GILD Fund Management kohustatud tagatisraha tasuma.

Kas GILD oli teadlik teise pakkumises osaleja pakkumise sisust, st mida ja kui palju sooviti enampakkumisel omandada? Kui jah, kas pole tegemist n-ö ebaausa konkurentsiga, kus enampakkumise võitja omab täit informatsiooni ja saab sellest tulenevalt esitada ka parema pakkumise?

GILD Fund Management ei olnud teadlik teise osaleja pakkumise sisust.

Mida nüüd tähendab enampakkumise tulemus, kus pakkumisele pandud vara omandas GILD Arbitrage? Mis õigused ja mis plaanid on antud varaga teha, näiteks Q Varaga? Kas vahetuvad ka juhatuse liikmed, näiteks Q Vara puhul Alo Lillepea?

Enampakkumise tulemusel omandas pakkumisele pandud vara riskikapitalifond GILD Arbitrage. Täpsemad edasised plaanid on väljatöötamisel, hetkel on nendest veel vara rääkida.

Kui palju kasutati vara omandamiseks investorite raha? Ja miks oli investoritele hea omandada enampakkumisel Q Vara ja temaga seotud ettevõtted ja osalused?

Ostetud vara eest tasuti nõudega. Enampakkumise eesmärk ja kasu investoritele seisnes eelkõige selles, et fondil õnnestus selgitada välja oma investeeringu tagatisvarade väärtus ning seega ka põhivõlgnevuse jääk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2009, 21:36
Otsi:

Ava täpsem otsing