Saksa majanduskasv kosutab Ida-Euroopat

14. august 2009, 10:29

Majanduslanguse peatumine Saksamaal on hea
uudis Ida-Euroopale, millele Saksamaa on suurimaid eksporditurge, kirjutas täna
Wall Street Journal.

Saksamaa ja laiemalt Euroopa turu toibumine aitaks peatada majandusaktiivsuse languse Ida-Euroopas, kus eksport Lääne-Euroopasse on oluline majanduskasvu vedur.

Õrnad märgid on näha – Saksamaa valitsuse „raha romude vastu“ programm on suurendanud nõudlust mitte üksi Saksamaa uute autode, vaid ka näiteks Slovakkia autotööstuse toodangu järele. Slovakkia SKP kasvas teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 2,2%.

"Aasta teises pooles ootame Ida-Euroopas majanduslanguse aeglustumist," ütles agentuurile Bloomberg Raiffeisen International Bank-Holding AG ökonomist Zoltan Torok.

Märgid Lääne-Euroopa majanduse toibumisest "annavad lootust, et juba kasvu näitav eksport lõpuks ka Ida-Euroopa tööstustoodangus paremad numbrid toob," ütles Concorde Securities analüütik Janos Samu.

Samas hoiatavad analüütikud, et Lääne-Euroopa turu toibumine on alles nõrkadel jalgadel ning suur roll selles on riiklikel toetustel. Ida-Euroopas pidurdavad aga kasvu toibumist valitsuste jõupingutused tööpuuduse kasvades kasvava eelarvedefitsiidi ohjamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2009, 13:19
Otsi:

Ava täpsem otsing