Berlusconi nõuab ajalehelt kahjutasu

29. august 2009, 10:58

Itaalia peaminister Silvio Berlusconi andis
ajalehe La Repubblica vastu sisse hagi nõudmisega maksta talle 1 miljon
eurot kompensatsiooni ajalehe poolt esitatud peaministri eraelu puudutavate
küsimuste eest, millele ta keeldus vastamast.

Lisaks häirisid peaministrit süüdistused tema seotuse kohta „Vene maffiaga”, kirjutab Lenta.ru. Sellest, et Berlusconi La Repubblica vastu hagi esitas, teatas ajaleht ise.

Berlusconi selgitab hagis, miks ta keeldus ajakirjaniku poolt esitatud kümnele küsimusele vastamisest. Tema hinnangul olid küsimused „retoorilised ja pahatahtlikud”, kuna olid koostatud nii, nagu oleks küsimustes esitatu juba faktidena kinnitust leidnud ning lugeja suhtumist juba ette negatiivselt kujundavad.

Samuti oli Berlusconi nördinud 6. augustil samas ajalehes ilmunud artikli pärast, milles kirjutati Itaalia võimustruktuuride seotusest „Vene maffiaga”.
La Repubblica toimetus nentis, et see on esimene kord, kui poliitik nõuab kahjutasu talle esitatud küsimuste pärast.

Reutersi andmetel kavatsevad peaministri advokaadid sisse anda veel ühe kohtuhagi laimusüüdistusega nii Itaalia kui ka välismaiste väljaannete vastu.
Berlusconiga seotud seksiskandaalid said alguse 2009. aasta kevadel pärast seda, kui teda süüdistati armusuhetes modelliga. Peaministri abikaasa andis seepeale sisse lahutuse. Mõni aeg hiljem esines üks Berlusconi villas toimunud pidudel osalenud naine ülestunnistusega, milles süüdistati peaministrit sutenöörluses.

Berlusconi on oma korduvalt süüdistanud oma konkurente ja meediat poliitilise „tellimustöö” tegemises. Eesseisev kohtuprotsess pole La Repubblica ja peaministri vahel esimene.

Silvio Berlusconile kuulub meediakontsern Mediaset, kes kaebas eelmisel aastal kohtusse Google’i, kuna viimane olevat loata kasutanud autoriõigusega kaitstud materjali.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2009, 11:06
Otsi:

Ava täpsem otsing