Soomes hakatakse tegema Norra elektriautot

31. august 2009, 18:55

Valmet asub Uusikaupunki tehases kokku
panema Norras välja töötatud elektriautot Think City, mille tootmisnumbreid
hoolimata heast ideest ilmestab senini kiduvus.

Valmet Automotive ja Norra ettevõte Think Global kirjutasid eelmisel nädalal alla kavatsuste protokollile, mille kohaselt maht peaks olema tuhandeid autosid aastas ja tootmine algama veel tänavu, kirjutas Helsingin Sanomat.

Tootmise ületoomine maksab kolm miljonit eurot (46,94 mln krooni), mille kannab Soome osapool. Valmet saab aktsiaemissioonis osaledes ühtlasi Think Globali vähemusosanikuks ning osaliseks edasises tootearenduses ja logistikas. Praegu koostab Uusikaupunki tehas Porsche mudeleid Boxster ja Cayman, mille leping lõpeb 2012. a ning on sõlminud kokkulepped USA päritolu hübriid-sportauto Fisker Karma ja golfiautode Garia tegemiseks. Tänavu sügisel saab Thinki koostamisega seoses tööd 50 ja järgmisel aastal üle 100 inimese.Elektriauto THINK cityElektriauto THINK city

Think Global on elektriautode arendamise alal vahelduva eduga tegutsenud juba 1991. aastast saati ja mõned tuhanded toodangut Oslo lähedasest Aurskogi tehasest ka turule saatnud. Ettevõttesse on kaasatud selle ajaloo jooksul mitmeid tugevaid partnereid (Ford, General Electric jt), samas on suur osa neist mõningase üritamise järel asja lootusetust tõdedes ka loobunud.

Miniauto Think City suudab tootja kinnitusel ühe laadimisega läbida kuni 210 km, on suuteline arendama kiirust üle 100 km/h, varustatud kõigi mugavustega, testitulemuste põhjal sobiv ka maanteesõiduks, läbinud ohutustestid ning valmis seeriatootmiseks.

Tootja oleks valmis neid turule tooma senisest märksa rohkem, kuid majanduslanguse oludes ei ole kavandatud 10 000 autot aastas osutunud reaalseks.

Think City hind on nii väikese liikuri kohta räige: Norra turul 24 500 eurot (383 000 Eesti krooni). Norras on nõudlus päris korralik tänu sellele, et seal on elektriautodel maksusoodustus, tasuta parkimine, tasulistel teedel sõit maksuta ja õigus sõita linnas ühissõidukirajal.

Valmet Automotive kuulub Metso kontserni ja on eri autosid (Saab, Porsche jt) kokku pannud üle 40 aasta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2009, 13:25
Otsi:

Ava täpsem otsing