Lasse Lehis: põhiseadusvastast tasu riik Tallinkilt nõuda ei saa

05. september 2009, 14:47

Kui riigikohus tunnistab tasud
põhiseadusvastaseks, siis neid riik enam Tallinkilt sisse nõuda ei saa,
ütles maksumaksjate liidu juht Lasse Lehis Tallinki ja riigi vahelist
tuletorni- navigatsioonitasude vaidlust kommenteerides.

"Kui põhiseadusevastasuse põhjus on tasude sissenõudmise regulatsiooni puudumine, siis saab selle regulatsiooni lisada ja selle alusel tasud uuesti määrata, sest tegemist oleks menetlussätetega, mille puhul ei ole oluline, et need kehtiksid sellel ajal, mille eest tasu määratakse. Kui põhiseadusevastaseks tunnistakse tasu ise, siis neid sisse nõuda ei saa," ütles Lehis.

Ta ei tahtnud seda lähemalt kommenteerida enne, kui riigikohtust on otsus käes. Kuidas võiks lõppeda praegune vaidlus, viitas Lehis riigikohtu sarnasele otsusele vedelkütusevaru laotasu puhul, milles Tallinna halduskohus taotles 1. juuni 2007. a otsusega kontrollida vedelkütusevaru seaduse kuni 30. novembrini 2006 (k.a) kehtinud redaktsiooni § 9 vastavust põhiseadusele.

Põhiseaduslikkuse järelvalve kolleegium otsustas rahuldada Tallinna halduskohtu taotluse ja tunnistada vedelkütusevaru seaduse kuni 30. novembrini 2006 (k.a) kehtinud redaktsiooni § 9 ning § 8 lg 2 põhiseadusega vastuolus olevaks ja kehtetuks osas, milles need ei taga piisavalt tõhusat varumakse tasumise menetlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2009, 16:38
Otsi:

Ava täpsem otsing