Skype'i loojad said Gildist osa raha kätte?

Piret Reiljan 18. september 2009, 14:24

Äripäeva käsutuses olevast värskest Gild
Arbitrage'i varade ülevaatest selgub, et portfellist on kadunud fondi pankrotiga
ähvardanud suurima võlausaldaja Ambient Sound Investmentsi (ASI) kasuks panditud
Luottotalo Fenno investeering.

Selle info põhjal võib eeldada, et Skype'i tarkvara loojatele Toivo Annusele, Ahti Heinlale, Priit Kasesalule ning Jaan Tallinnale kuuluv ASI on osa enda Gildi maetud rahast tagasi saanud. Gild keeldus teemat kommenteerimast ning vaikimise kasuks on otsustanud ka ASI.

ASI kasuks oli võlakirjaemissiooni tingimuste põhjal panditud 10 785 Fenno aktsiat, mille realiseerimisel pidi võlausaldaja enda nõude maksimaalses võimalikus ulatuses tagasi saama. Puudujääv osa tuleb võrdselt teiste võlausaldajatega ülejäänud fondi vara realiseerimisest.

Eelmise aasta aruandes hindas fond ligi 10 000 Luottotalo Fenno aktsia soetusmaksumuseks 39 ning turuväärtuseks 24 miljonit krooni. Selle info põhjal võib arvata, et ASI-l võis õnnestuda tagasi saada kuni pool võlanõudest.

Suurima võlausaldajana on ASI Gild Arbitrage'le laenanud umbes 60 miljonit krooni.

Luottotalo Fenno on Soomes tegutsev kiirlaenuäri, mille 2004. aastal asutasid eestlane Rene Kuuskmann ja soomlane Markus Pönkä. Eelmisel aastal ütles Gildi juhtivpartner Rain Tamm Äripäevale, et Gildi fondid on Fennosse paigutanud umbes ühe protsendi oma varadest ning ettevõtte ülejäänud aktsiakapitali omanikud on asutajad ning Eesti erainvestorid.

Gild Arbitrage'i võlausaldajad jagavad võrdselt kogu fondi ebalikviidset vara ning saavad iga investeeringu realiseerimisel jupphaaval raha tagasi. Lisaks ASI-le omavad konkreetset tagatist veel Gildi enda kinnisvarafond EEREIF ning väliseestlase Erich Rannu osalusega Astro Holdings. EEREIFi kasuks on panditud mitmed Bulgaaria investeeringud ning Astro kasuks viiendik Gildi nõudest Hillar Tederi Ukraina äri vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2009, 09:36
Otsi:

Ava täpsem otsing