Savisaar kohtus linnahalli suurinvestori Lauderi esindajaga

06. oktoober 2009, 15:08

Täna kohtusid linnapea Edgar Savisaar,
abilinnapea Taavi Aas ja Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd Linnahalli ja
naaberkinnistute arendamise käsile võtnud suurinvestoreid esindav arhitekt Jack
Weinandiga, teatas linnavalitsus.

„Vastavalt tänavu kevadel sõlmitud lepingule on plaanis linnahall ja lähiala välisinvestorite hiigelinvesteeringu toel kultuuri- ja konverentsikeskuseks muuta,“ ütles Savisaar. „Linnahall on tallinlaste ja kogu eesti rahva jaoks märgilise tähendusega objekt, millega on seotud suur hulk kustumatuid mälestusi. Rahvas loodab, et linnahalli omapärane arhitektuur ja tähendus säiliks.“

Weinand rõhutas, et eesmärgiks on muuta ala avaliku linnaruumi osaks, aktiivseks ja atraktiivseks linnakeskkonnaks, projekteerimisel tuleb lähtuda merele avatuse ning vanalinna ja city’ga sidustatuse printsiipidest. Selleks peaks näiteks lisaks kiirlaevasadamale olema Linahalli põhjatipus mitmesuguseid vaba aja veetmise võimalusi. Samuti tuleb naaberala hoonestamisel lähtuda linnahallile omasest põhja-lõuna teljest, tagades majade vahele avaliku pargi loomisega laia vaatekoridori.

Aasa sõnul on ala arendamisel eesmärgiks seatud polüfunktsionaalne keskus, kus põimuvad kultuur ja linnavõim sinna rajatava haldushoone näol.

Weinandi sõnul on selle ala arendamisel äärmiselt oluline arvestada nii Linnahalli kui arhitektuurse monumendi kui ka ümbritseva keskkonnaga - merele avatuse ning vanalinna naabrusega, äärmiselt olulised ka vaated merelt. Tema hinnangul on tegemist monumentaalse hoonega, millel on tugev linnaehituslik mõju. „See on nagu trepp, mis ühendab mere linna keskusega. See hoone ja see ala pakuvad arhitektile väga palju huvitavaid võimalusi, samas tuleb aga lähtuda vajadusest kõik oluline ja väärtuslik säilitada,“ kirjeldas Weinand.

„Linnahalli renoveerimisest on räägitud aastaid, kuid tegudeni ei olnud siiani jõutud,“ tõdes Aas. „Lõpuks ometi leidsime investori, kellel on Linnahalli ja seda ümbritseva ala meelelahutus- ja konverentsikeskuseks kujundamiseks nii usku kui ka piisavalt rahalist ja kogemuslikku võimekust.“

Aas nentis, et linnaeelarve piiratud võimalustega võrreldes hiigelsuurt investeeringut vajava objekti saatust on ühel või teisel moel püütud tulutult lahendada juba kümmekond aastat. „Linnahall on piirkonna arhitektuurne dominant ning ilma seda korda tegemata ei maksa loota ka kogu piirkonna aktiivseks ja esteetiliselt nauditavaks linnaruumiks kujunemist,“ rõhutas Aas. Linnahalli kui silmapaistva arhitektuurimälestise renoveerimiseks seatud muinsuskaitse eritingimused kindlustavad nii hoone välisilme kui ka sisemuses kõige väärtusliku säilimise.

Sellese mahukasse projekti investeerimisest on huvitatud 2007. aastal USA-s asutatud firma Tallinn Entertainment LLC, mille eesmärgiks on tuua Eestisse suures ulatuses meelelahutust, majutusvõimalusi ja kultuuriüritusi, sealhulgas luksushotelle, meelelahutusasutusi, muusikat ja kunsti.

Tallinn Entertainment LLC omanikud on võrdsetes osades RSL Capital, GF Capital Management Advisors ja Remi International. RSL Capital kuulub Ronald S. Lauderile, kes on üks maailma suurimaid kunstikollektsionääre ja filantroope. GF Capital Management Advisors on investeerimisühing, mis teeb investeeringuid erinevatesse tööstusharudesse, sealhulgas meedia ja meelelahutus, tuntud kaubamärgiga tarbekaubad ning meedia ja telekommunikatsiooni tarkvara. Remi International on finantsnõustamise teenust osutav äriühing, mille enamusaktsionär on Eestis sündinud ja kasvanud Roman Pipko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2009, 15:30
Otsi:

Ava täpsem otsing