ÄP fototoimetus • 18. oktoober 2009 kell 21:00

Leito: trükimeediast liigub reklaam telesse ja internetti

Äripäeva lugejate küsimustele vastas TV3 uus juht Priit Leito, kelle juhtimise all on veel 3+, TV6, Star FM ja Power Hit Radio.

Kas Teid sunniti Ekspressist lahkuma?

Kui juunis personalifirma ühendust võttis TV3 konkursiga seoses, siis otsustasin osaleda. Hans on fantastiline inimene, kelle alluvuses töötada, kuid tema intensiivsus on väga suur. Neli aastat Ekspress Grupis oli paras aeg.

Olles nüüd natuke eemaldunud trükimeediast, kuidas näete Eesti paberajakirjanduse olukorda?

Paberajakirjanduses on turuosad juba ammu paika loksunud. Ja see on ka fakt, et Eestis tehakse väikesele rahvale väga häid ajalehti.

Paraku eksisteerib fundamentaalne lugejaskonna vähenemise probleem ja see puudutab kogu trükimeediat.

Võitjana väljuvad need väljaanded, kelle rasvakiht on paksem ehk teisisõnu need, kes ka 2010. aastal suudavad kasumit teenida.

Kelle idee oli maksta Delfi eest selline röögatu hind?

Delfi ost ei olnud kellegi ainuisikuline otsus. Ajastus (ja sellest tulenevalt ka hind) oli kahtlemata halb, kuid samas on protsessid, mida lootsime, läinud kõik palju kiiremini. Delfi kasutajaskond kõigis kolmes riigis teeb rekordeid ning vahepealne oht, et Postimees läheb mööda, ei ole praegu enam aktuaalne.

Ekspressi juhina olite tugev interneti pooldaja. Kas Te tunnete TV3 juhina, et televisiooni reklaamiturg väheneb interneti tarbimise tõttu?

Telereklaami osakaal on Eestis ajalooliselt kogu aeg liiga väike olnud. Jätkub trend, et nii tele kui ka internet võtavad trükimeedialt reklaami ära. September oli Eesti ajaloos esimene kuu, kus telereklaam ületas ajalehtede reklaami mahtu.

Kui palju preemiat saite Ekspressist lahkumisel?

Ekspress Grupist lahkudes preemiat ei saanud.

Mis oli kõige raskem Ekspressist lahkumise puhul?

Et palju meeldivaid kolleege jäi maha. Aga tele- ja raadioseltskond on sama inspireeriv!

Mida arvate uuest juhist Gunnar Kobinist?

Kobinit mäletan ajast, kui ise olin SL Õhtulehes ja Kobin grupi juht. Tühje sõnu ja keerutamist tema puhul ei ole, selles mõttes praegusesse aega sobiv juht.

Millal reklaamiturg taas tõusma hakkab?

Järgmise aasta kolmandas kvartalis.

Millised on TV3 käive ja kasum sel aastal?

Meediakontsern MTG, kuhu kuulub TV3, on börsifirma ja seetõttu ei saa numbreid praegu välja öelda. Aga käive on vähenenud kõigil Eesti meediaettevõtetel.

Autor: ÄP

Hetkel kuum