Sony tutvustas 360-kraadist 3D-ekraani

23. oktoober 2009, 14:27

Sony tutvustas Tokyos toimunud messil uut
3D ekraani, mida saab vaadata igast suunast. Erinevalt teistest 3D ekraanidest
ei ole sellel ekraanil ruumiliste objektide vaatamiseks vaja spetsiaalseid
prille, mitu inimest saab ekraani samaaegselt erinevate nurkade alt vaadata.

Sony tutvustas 360-kraadist 3D-ekraani Sony tutvustas 360-kraadist 3D-ekraaniEkraani mahutav silindriline seade on 27 sentimeetri kõrgune, seadme aluse diameeter on 13 sentimeetrit. Ekraanil saab näha 3D objekte, muuhulgas multifilmide tegelasi, autosid, gloobust ja inimesi. Sony lõi need objektid 3D kujutisi valmistava arvutiprogrammi abil või pildistades objekte erinevate nurkade alt. Tulemuseks on ruumilised objektid, mida saab horisontaaltasapinnal vaadata iga nurga alt, jalutades ümber silindri, kirjutas Physorg.

Sony ei selgita, kuidas tehnoloogia töötab, mainides vaid, et valgusallikana kasutatakse LED-e. Ettevõtte sõnul kulus neil kahe messil demonstreeritava prototüübi valmistamiseks kaks aastat. Tulevaks aastaks loodetakse valmistada veel suuremaid analoogseid ekraane.

360-kraadilisel 3D ekraanil võiks olla palju erinevaid rakendusi hariduses ja meelelahutuses ning Sony asedirektori Ryoji Chubachi sõnul ootab ettevõte ka messikülastajate ideid sobivate rakenduste leidmiseks. Enne rakenduste väljaarendamist pole plaanis seadet turustama hakata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2009, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing