Warren Buffett valiti kõige targemaks investoriks

29. oktoober 2009, 10:10

Omaha oraakli hüüdnime saanud Warren
Buffettit peetakse endiselt parimaks finantsturgude tundjaks, selgus Bloombergi
klientidest investorite, maaklerite ja analüütikute seas läbi viidud
küsitlusest.

"Ma nimetaks tema juures ka väljaspool finantsturgude jäävat elementi: selles mehes on midagi inimlikku kui ta välistas tehnoloogiaaktsiad, ses ta ei saanud neist aru. Kes praegustest finantstegelastest ütleb, et nad eksisid või, et nad ei saa millestki aru," kommenteeris Buffetti võitu Londoni varahaldusfirma Falcon Money Management partner Frederic Bach. Buffett tunnistas, et naftagigandi ConocoPhillipsi aktsiate ostmine ajal, mil nafta hind oli tipus, oli "suur viga".

Pea veerand finantsuudisteagentuuri klientidest peavad just investeerimisfirma Berkshire Hathaway juhti Warren Buffetit silmapaistvaimaks visionääriks. Lähim konkurent oli maailma suurima võlakirjafondide haldusfirma Pacific Investor Management Co (PIMCO) asutaja ja kaasjuht Bill Gross.

Tuntud filantroobist investor Georg Soros sai kümme protsenti küsitletute häältest, talle järgnesid New Yorgi Ülikooli professor Nouriel Roubini ning investor Marc Faber.

Vähem kui kümnendiku häältest sai USA Föderaalreservi juht Ben Bernanke, Ühendriikide keskpanga endist juhti Alan Greenspani pidas parimaks vaid kolm protsenti investeerimisspetsialistidest.

Bloombergi kvartaalne küsitlus viidi läbi ajavahemikus 23. kuni 27. oktoobrini ning juhusliku valiku alusel küsitleti 1452 Bloombergi tellijat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 10:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing