Antropovi valimiskamaania: kuidas plaaniti valimiskampaaniat koolides?

01. november 2009, 18:13

Äripäev avalikustab
kirja reklaamibüroole Droom, kes ajas Robert Antropovi valimiskampaania
asju, et uurida, kuidas saaks kampaaniat läbi viia koolis- kingituste või lööva
artikliga ajalehes.

„On olemas võimalus, et Robert kingib Rakvere Gümnaasiumile 20 ID-kaardi lugejat. Sellega tahab Robert anda märku, et moodsa e-riigi võimalusi peaks saama ka koolis tutvustada. Jne, tema nn „e-kampaania loogiline jätk“. /---/ Õpetajatel avaneks võimalus lisada oma õppekavadesse tunde, kus õpetatakse ID-kaardi kasutamisvõimalusi.

Teie koostaksite selle kohta artikli ning Robert astuks 10 minuti pärast Gümnaasiumist läbi ja annaks direktorile Aivar Pardile need üle. Teeksime kiirelt paar õnneliku näoga pilti ja laseksime stoori lehte. See oleks selline lühike ja lööv artikkel. Arvan, et selle võiks ajastada nädal-poolteist enne valimisi. /---/
Ma ei tea küll teie ID-kaardi ostuhinda ega oska nii lennult hinnata taolise ürituse kasulikkust aga põhimõtteliselt võiks asi kõlapinda peale leheveergude ka kooli personali seas leida. See oleks selline kiire shot.

Gümnaasiumi direktor on nõus, infojuht samuti. Tingimus on see, et selle artikli tahaks direktor enne läbi lugeda.“

Reklaamibüroo lisas oma soovitused
„Robert peaks ise õpetajatega kohtuma ja ise need üle andma – see on just see, mida me vajame tema propagandaks.“

Koolides käimisel tekkis tõrge Uhtnas, ses seal jäi valimisüritus ära, kuna direktor oli sel ajal haige. „Palun ära neid käest lase, vaid lepi uus kohtumine siis, kui direktor tagasi,“ soovitas Antropovi abi reklaamibüroole.

Väljavõte kampaaniameistrite poolt koostatud Antropovi päevakavast ja soovitustest 14. veebruariks 2007. Sellest päevast pidi Jüri Pihel (reformierakondlaste valimiskampaaniates osalenud abiline-toim.) kirjutama valmis artikli „Päev Robert Antropoviga – Sõbrapäev“.
15:00 Kohtumine L-V Keskraamatukogus ja ID kaartide üleandmine. Kohtumine direktoriga ja loodetavasti on kohal ka inimesi.
16:30 Krooni keskuses kohtumine valijatega (voldikute, visiitkaartide, helkurite, pastakate jagamine)
18:00 Wesenbergi klubi juhatus – Lähed korraks kohale ja kutsud õhtul peole.
18:30 Maahoki trenni külastamine – Kutsud õhtusele peole ka (kingid näiteks nokatsid kõigile? Ja ütled, et kohtume järgmises trennis).
19:00 L-V reformi juhatus (hakkab pihta kell 18:00)
20:00 Õhtusöök Kadrina noorte reformikatega (kingiks neile kõigile kollased pusad, neile kes kohal on – võtame suurused ja siis saavad kätte reedest).
21:00 Rakvere Lokaali kohale (testid dj aparatuuri ning mahla shakimist, pluusid selga jne)
22:00 Avatakse uksed Lokaalis.

Mida peab poliitik valijatega kohtudes rääkima?
Väljavõte Lääne-Viru keskraamatukogus toimuva kohtumise eelsest memost.

Raamatukogu juhataja nimi: Õie Tammissaar
Peamine probleem on ruumikitsikus. Raamatukogu direktori nägemuses parim lahendus oleks siiski spetsiaalselt raamatukogu jaoks projekteeritud UUS MAJA südalinnas.
Üle-Eestilised probleemid, mis kindlasti ka Lääne-Virumaa probleemid:
1. Riigipoolne raamatute soetamiseks ettenähtud raha vähesus – 30 krooni 1 elaniku kohta. Täpselt sama summa, mis oli eelmisel aastal; samas raamatuhinnad pidevalt tõusevad.
2. Raamatukogutöötajate palgad. Alla Eesti keskmise ja seinast seina. /---/ Ilmselt Kultuuriministeeriumi tegematajätmised. /---(
5. Kindlasti räägi muuseas, et kui erialainimestele anda võimalus ja vahendid oma tööd teha, siis professionaalid suudavad korda saata suuri asju. Politseiameti raamatukogu, kuhu saime suurepärase spetsialisti Reet Kuke, kes lühikese ajaga suutis rajada esindusliku raamatukogu ja inimeste kooskäimise koha. Ta teab Reeta hästi ja see, kuidas me Reeta hoidsime, on siin suur pluss. Ta teab tegelikult kogu seda lugu, aga kui sa ise Reeta ka veel takkajärgi tunnustad, siis see mõjub veel paremini.

Kuidas olla efektiivne?
„Kui vaatad valimiskalendrit, siis nädalavahetusel, kui on CSIkas (Antropovi valimisürituse nimetus, mida ta korraldas erinevates kohtades) on võimalik korraldada midagi sarnast vanadele inimestele peale CSId nagu see oli Võsul, et Robert teeb kohvi ja kooki välja, aga keegi kohapealne ajab vanad inimesed kokku. Nii saaks nädalavahetuste päeva ja õhtu vahelist aega efektiivselt kasutada“.

Soovitused 2. märtsiks
Reede 2. märts- kandidaatide moedemonstratsioon Kroonikeskuses
„Kristiina (Ojuland – toim) on haige ja muidu ka soovitame ikkagi tants ära jätta. Liiga palju kära on selle ümber olnud. Aga Robert sa peaksid olema kohal kindlasti ja jagama nänni jne.“

Roberti baarituur
„Pakun välja, et Robert võiks käia ümbruskonna kohalikes baarides /---/ Oleks hea lihtsalt rahvaga nn „üks õlu“ teha. Võimalikult paljudes kohtades“.

Ilmnesid probleemid arvete tasumisega
27. veebruaril saadab Antropovi abi reklaamibüroole Droom järgmise kirja: „Saadan uuesti sulle juba 7. veebruaril edastatud arve. Tookord lubasid telefoni teel üle rääkides, et lasete arve enda nimele kirjutada ja korraldad maksmise ära, kuna kõik arved liiguvad Teie kaudu. Täna sain Zoon meedialt hoiatuse, et kui arvet ära ei maksta, siis nad sulgevad veebilehe.

Samuti olen kuulnud Rakverest, et ka sinna on mitmele poole arved tasumata. Mis toimub? Palun mind kirjalikult informeerida, kui arve on tasutud. Samuti, mis seis on Rakvere arvetega.“

8. märtsil saatis Droom Robert Antropovile kinnitamiseks kõige kiiremad eelarved, milledeks on sünnipäevad ja konverents. „Tahaksin lasta veel täna arve väljastada ning e-mailiga maksmisele saata. Palun saada ka andmed kellele arve teeme,“ kirjutas Droomi projektijuht.

Vastuseks teatas Antropovi abi Mare järgmist: „Selline info Robertilt, et me ei taha näha ühtegi kalkulatsiooni eraldi tilkumas. Palume kõik Droomi poolt osutatud teenuste summad ühes mailis 1. nii üldkalkulatsioonina, 2. kõik üritused ja asjad detailidena lahti kirjutatult,“ vastas Antropovi abi.

Sellepeale saatis Droomi projekti juht uue kirja Antropovile: „Minule andsid sa just vastupidise palve, et ma räägiksin Heikiga (Droomi omanik Heiki Penu-toim.) ja, et ta osa osas arve ära teeks, et saaks maksta kõige kiiremad maksmist ootavad arved.“

Kolm päeva hiljem laekus vastukiri Antropovi abilt: „Kaugel kogusummade kokkulöömisega? Robert on järgmisest nädalast 2 nädalat ära, mina ära ülejärgm nädala. Seetõttu tahaks täna-homme saada lõplikud arvud ja aruandluse sinna juurde. Rakvere inimestelt on ringiga tagasi tulnud, et nendele mittemakstud arvete osas on Droomi poolne põhjendus, et ei saa maksta, kuna Robert pole veel maksnud.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 07:13
Otsi:

Ava täpsem otsing