Hannes Sarv • 4. november 2009 kell 21:00

Kohus jättis Alta Foodsi pankrotimenetluse algatamata

"Kõiki kohtule esitatud tõendeid hinnates asub kohus seisukohale, et pankrotiavalduse aluseks olev võlausaldaja nõue võlgniku vastu ei ole pankrotimenetluse algatamise seisukohalt vajalikul määral selge ja vaidlus pankrotiavalduse aluseks oleva nõude üle tuleb lahendada väljaspool pankrotimenetlust, mistõttu Alta Foodsi pankrotimenetlus Rubla avalduse alusel tuleb jätta algatamata," põhjendas Harju maakohus määruses, miks pankrotimenetlust algatamata jäeti.

Rubla omandas augustis Alta Foodsi võlakirju nominaalväärtusega 200 000 eurot (3,1 miljonit krooni). Kuna võlakirjaomanikele oli tasumata intress, nõudis Rubla võlakirjade lunastamist. Alta Foods seda ei teinud ja Rubla asus ettevõtte pankrotti taotlema.

"Algusest peale oli vaidluse käiku jälgivale inimesele selge, et Rubla ostis Alta Foodsi võlakirjad just selleks, et algatada pankrotimenetlus ja takistada kohustuste restruktureerimist," kommenteeris eilset kohtumäärust Alta Capitali jurist Anton Sigal. Et pankrotiavalduse esitamist vältida, oleks Alta Foods pidanud võlakirjad lunastama. "Leidsime, et olukord sarnaneb väljapressimisega ja et ühte pahatahtlikku võlausaldajat ei saa eelistada meie pikaajalistele investoritele," selgitas ta maksmata jätmist.

Kruudat ja Rubla esindajat Advokaadibüroo Mägi, Kraavi & Partnerid vandeadvokaati Maria Mägi-Rohtmetsa pole kommentaari saamiseks õnnestunud tabada. Rublal on aega 15 päeva, et esitada määruse peale kaebus Tallinna ringkonnakohtule.

Hetkel kuum