Aivar Hundimägi • 9. november 2009 kell 21:00

Rikaste TOP: Kaupmees, kes vahendab raha Arne Veske

Veskel on ka arvukalt väikseid firmasid, mis tegelevad peamiselt kinnisvaraga ja on andnud üksteisele laenu. Lisaks on ta oma äri ajamiseks saanud tuge Haapsalu ettevõtjalt Koit Uusilt, kelle kaks firmat on Veske mitmele firmale krediiti andnud.

Veske tuntumad ettevõtted on Kodukaupade Grupp ja maakonnaleht Lääne Elu, kus tema partneriks on Isamaa ja Res Publica Liidu tuntud poliitik Andres Ammas. Sarnaselt Ammasega on Veske löönud kaasa Haapsalu poliitikaelus. Ta on kandideerinud kohalikel valimistel Isamaa nimekirjas. Viimastel valimistel ta küll ei osalenud, kuid 2002. aastal kogus 28 häät.

Veske on oma firmade kaudu investeerinud kinnisvarasse erinevates Eesti piirkondades. Ta omab kinnisvara Narvas, Jõgeval, Viljandis, Tallinnas ja loomulikult Haapsalus.

Veske suurim ja edukaim rahamasin on aga olnud ettevõte nimega Koduliising, mis annab kõrge intressiga lühiajalist laenu. Varem pakkus ta selle firma kaudu kodukaupade järelemaksu võimalust, aga nüüd on keskendunud väikelaenude väljastamisele. Äriidee on lihtne. Ta laenab ise Swedbankilt ja ka Koit Uusi firmalt Uuemõise Invest suhteliselt madala intressiga ning 15 tema palgal olevat inimest otsivad tuhandeid kundesid, kes oleksid nõus selle raha märgatavalt kõrgema intressiga endale laenama.

Selle äri kõrgaeg jäi 2008. aastasse. Majanduskriisi tingimustes hakkab ettevõtte sära tuhmuma ja Veske on järgmisel aastal rikaste TOPis langejate seas. 2007. aastal hindasime Veske vara väärtuseks 136 miljonit krooni, millega ta oli rikaste edetabelis 238. kohal. Eelmisel aastal teda edetabelis polnud. Sel aastal aga oleks pidanud olema, sest vara väärtuseks on 211 miljonit krooni.

Hetkel kuum