Mutli: tänane kohtuotsus on põhiseadusevastane

10. november 2009, 16:01

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli peab põhiseadusevastaseks tänast Harju maakohtu otsust saata prokuratuuri materjal pistise võtmise pärast tema suhtes kriminaalasja algatamiseks.

"Juhul, kui kõnealuses faktis alustatakse täiendavalt kriminaalmenetlust, tehakse seda rikkudes nii kriminaalmenetluse seadustikku kui ka põhiseadust," kinnitas ta. Mutli viitas põhiseadusele, mis sätestab iga isiku põhiõigusena teistkordse menetlemise keelu.

"Sisuliselt tähendab see, et riigivõimul on ainult üks võimalus teha konkreetse asjaolu suhtes isiku osas süüteootsus. Ei oma tähendust, kas otsus on tehtud väärteomenetluse või kriminaalmenetluse raames, samuti kas otsus oli õigeksmõistev või süüdimõistev," ütles Mutli. "Juhin tähelepanu sellele, et kriminaalasja algatamist on juba korra käsitletud ja kuriteo tunnuseid ei tuvastatud," rääkis abilinnapea.

30. juulil tegi kohus Mutlile väärteootsuse ja karistas teda 9000kroonise trahviga. "Täna Harju Maakohus tühistas Jaanus Mutlile tehtud otsuse ja otsustas menetluse konkreetses faktis lõpetada. Sellisele otsustusele ei saa Eesti Vabariigi põhiseaduse §23 kohaselt järgneda teistkordset menetlust, ei väärteomenetluse ega kriminaalmenetluse raames," märkis abilinnapea. "Ükski inimene ei pea kannatama riigivõimu otsustamissuutmatuse all ja taluma ühe asja korduvat menetlemist," lisas ta.

Mutli ütlusel pole täna tehtud Harju Maakohtu otsus talle ega tema advokaadile aktsepteeritav. "Oma edasise tegevuse asjas otsustame pärast seda, kui on olnud võimalus tutvuda kohtuotsuse terviktekstiga," sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2009, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing