Ligi keeras Rõngu rahakraani koomale 

Kristi Malmberg 12. november 2009, 10:59

Rahandusminister Jürgen Ligi allkirjastas eile käskkirja Rõngu valla tulumaksu ja tasandusfondi maksete ülekandmise piiramiseks, teatas ministeerium.

Makseid peetakse kinni kokku 12,3 miljoni krooni ulatuses järgneva kolme aasta jooksul. Tulumaksu ja tasandusfondi maksete kinnipidamise põhjuseks on valla- ja linnaeelarve seaduse rikkumine.
 
Rõngu vald rikkus 1. märtsist 2009 kehtima hakanud piirangut, mille järgi tohib kohalik omavalitsus võtta laenukohustusi vaid rahandusministeeriumi loal ja välisabi projektide omaosaluse tagamiseks. Vald eiras seaduses toodud piirangut ning sõlmis lepingu koolimaja renoveerimiseks pärast seadusemuudatust. Rahandusministeerium hoiatas Rõngu valda seaduserikkumise ning sellele järgnevate sanktsioonide eest korduvalt.
 
„Seadusemuutmise eesmärgiks oli suunata omavalitsusi majanduslikult raskel ajal ning valimiste eel vastutustundlikule rahanduspoliitikale. Samuti aitab piirang kontrolli all hoida nii omavalitsuse kui valitsussektori eelarve puudujääki. Kui seadust rikutakse teadlikult ja tahtlikult, tuleb aga rakendada ka seaduses toodud karistusi,” sõnas rahandusminister Jürgen Ligi.
 
Rahandusministeerium analüüsis Rõngu valla juhtumit põhjalikult. Rõngu valla kooli renoveerimine ei vasta seaduses sätestatud kohustuste võtmise tingimustele ning rahandusministeeriumi luba selleks ei küsitud.
 
Rõngu vald rikkus 1. märtsist 2009 kuni 2011. aasta lõpuni kehtivat valla- ja linnaeelarve seaduse sätet (VLES § 81). Vastavalt seadusele on sanktsiooniks tulumaksu ja tasandusfondi maksete kinnipidamine rikkumise ulatuses. Kuna maksete kinnipidamise piir on 20 protsenti, peetakse ülekandeid kinni mitme aasta jooksul rikkumise kogumahu ulatuses. See tähendab ca 4,5 miljoni kroonist maksete kinnipidamist nii 2010., 2011. kui 2012. aastal.
 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. November 2009, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing