Suri Kaupmeeste Liidu juht Heiti Allmäe

Kaisa Gabral 24. november 2009, 19:50

Suri Kaupmeeste Liidu pikaaegne juht, rõivakaubandusketi A&G üks omanik ning Äripäeva rikaste TOPis figureerinud Heiti Allmäe (1955-2009).

Heiti Allmäe valiti aastal 2007 taaskord Kaupmeeste Liidu juhiks. Koos äripartner Olaf Gofmaniga oli Allmäe ka rõivakaubandusketi A&G omanik. Ettevõtte nimi tuleneb suuromanike perekonnanimede esitähtedest. Kett rajati 1993. aastal ning esimene kauplus asus Pirita TOP-s. Ettevõtjad on avalikkuse ees madalat profiili hoidnud ning meediaga tihedat läbikäimist pole olnud.

Allmäel oli osalus kolmes firmas: A&G Kaubandus (osalus 50%). Ettevõtte eelmise aasta käive oli 224,9 miljonit krooni ja kahjum 6,2 miljonit krooni. Tegemist jaekaubandusketiga, mis tegutseb Eesti kaubanduskeskustes ja mida esindatavad brändid Only, Selected, Jack & Jones, EDC, Vero Moda, Espirit.

Teiseks ettevõtteks, milles tema osalus oli 50%, on A&G.  Ettevõtte eelmise aasta käive oli 139,1 miljonit krooni ja kahjum 28,8 miljonit krooni. Emaettevõte toodab meditsiiniliste aparaatide komponente ja ühekordselt kasutatavaid plastiksüsteeme koos Soome firma Helvariga. Tütarfirma AGN tegeleb trikotaažtoodete tootmisega ja teeb allhanget Soome firmale Nanso OY.

2007. aasta märtsini omas Allmäe 20% Uniprinti ja 50% Unipressi aktsiatest. Nii A&G ja A&G Kaubandus annavad tööd enam kui pooletuhandele inimesele.

Samuti kuulub Allmäele investeerimisettevõte Totalweb OÜ,  mis tegeleb väärtpaberitesse investeerimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2009, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing