Turismifirmad: uue turismiseaduse kriitika levib kitsas ringis

Katre Pilvinski 01. detsember 2009, 13:58

Reisikorraldajate tagatiste piirmäära tõstmise kriitika taga on väga kitsas ring reisiettevõtteid, kellel on tõenäoliselt raskusi kõrgema tagatismäära kohustuse täitmisega, tõdes  turismifirmade liidu president Sven Lõokene.

Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) peab turismiseaduse vastvalminud muutmise eelnõu suunal tehtavat kriitikat põhjendamatuks ja leiab, et eelnõus on leitud hea tasakaal riigi, reisifirmade klientide ning Eesti turismifirmade ärihuvide vahel, teatas liit.

 „Kõigil Eesti turismifirmadel on olnud võimalus ETFLi kaudu eelnõu koostamises kaasa lüüa ja esitada oma arvamus. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on eelnõu koostamise käigus arvestanud erinevate huvigruppide ettepanekutega ja leiame, et seadusemuudatuse väljatöötamisel on leitud hea konsensus kõigi osapoolte arvamuste vahel,“ lausus Lõokene.

Uue turismiseaduse ühe olulisema muudatusena nähakse ette väljapoole Eestit tšarterreise korraldava reisiettevõtja kohustusliku tagatisraha määra tõstmist seniselt 3%-lt vähemalt 7%-le ettevõtte planeeritavast käibest.

„Taolist muudatust on vaja, seda näitavad ilmekalt viimasel ajal pankrotistunud turismifirmade juhtumid, kui tagatis pole olnud piisav reaalsete kulude katmiseks. ETFLi analüüs näitab, et 7%-line tagatismäär oleks praegu optimaalne, et katta klientide ees võetud kohustusi. Samuti nõuab ettemaksude tagastamiseks ja reisijate naasmiseks vajalike kulutuste osas 100% katet Euroopa Liidu vastav direktiiv,“ lausus Lõokene.

Praegu kehtiva turismiseaduse järgi on väljapoole Eestit tšarterreise korraldaval reisettevõtjal kohustus omada majandusministeeriumi juures tagatist, mis ulatub 3 protsendini ettevõtte järgmise 12 kuu pakettreiside kogumüügist.

Tagatise eesmärk on reisifirma maksejõuetuse korral garanteerida, et samal ajal välismaal viibivad reisijad saavad puhkuse ajal majutatud ja pääsevad tagasi koju, samuti kliendid, kes on puhkusereisi eest ette tasunud, saavad osutamata teenuste eest raha tagasi. Tagatise kasutamise üle otsustab tarbijakaitseamet.

ETFLi kuulub 47 põhi ja 27 kaasliiget, sealhulgas kõik olulisemad Eesti turismifirmad, samuti suured tellimuslendude korraldajad ning liinilendudega kaugetesse ja eksootilistesse paikadesse reise korraldavad ettevõtjad.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. December 2009, 13:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing