1. detsember 2009 kell 21:00

Digipööre nõuab aegsat antennisüsteemi kohendamist

Eesti üleminek digilevile puudutab juba järgmisel suvel otseselt ka kortermaju, kus tavaantenniga vaadatava telepildi säilimiseks tuleb enamasti uuendada ka maja ühist antennisüsteemi.

Uuringufirma TNS Emor digilevi seireuuringu kohaselt vaadati tänavu III kvartalis analoogtelevisiooni maja ühise antennisüsteemi kaudu 39 000 korteris üle Eesti. Neis korterites võib aga telesignaal digipöörde lõpus 1. juulil 2010 sootuks kaduda, sest paljudes vanemates kortermajades ei sobi kasutuselolevad antennisüsteemid praegu digilevi vastuvõtuks. Enamasti on põhjuseks digilevi signaali edastamist takistavad vanad filtervõimendid, mis tuleks lihtsalt antennisüsteemist eemaldada või uutega asendada. Probleemiks võib olla ka digilevi vaatamiseks sobimatut tüüpi katuseantenn või amortiseerunud kaablid, mida vihmad ja tuuled on aastakümneid räsinud.

Korras ühisantennisüsteem jätab igaühele võimaluse soovi korral tasulisest teenusest loobuda ja vaadata kodumaiseid telekanaleid tasuta. Isegi kui korteri ühte tuppa jõuab telepilt tasulise teenusepakkuja kaudu, saab töötava antennisüsteemiga teises toas vaadata Eesti kanaleid tasuta.

Antennisüsteemi ülevaatamist ei tohiks jätta viimasele hetkele, sest vahel võivad ümberehitustööd kauem aega võtta.

Autor: Jüri Pihel

Hetkel kuum