Playboy ei lähe Iconixi brändinimekirja

Silvia Viidik 16. detsember 2009, 17:36

Brändikogujaks nimetatud Iconix Brad Group katkestab läbirääkimised meelelahutus- ja meediaettevõtte Playboy Enterprises ostmiseks pärast selgusele jõudmist, et Playboy brändi eraldamine ülejäänud ettevõtte varadest saab olema liiga keerukas, vahendab Bloomberg asjassepuutuvate isikute infot.

Iconix on tuntud heade brändide ostmisel ja nende uuesti läikimalöömisel oma hõlma all ning Playboy oleks tema kollektsiooni väga ilusti sobinud. Siiski kõigub täiskasvanute ajakirja väljaandva ettevõtte pea kohal korralik võlakoorem ja suhteliselt kehva väljavaatega tulevik.

Playboy müük Iconixile oleks tähendanud 83-aastasele ettevõtte asutajale Hugh Hefnerile tema 56-aastase elutöö loovutamist. Hefnerile kuulub 70 protsenti hääleõiguslikest aktsiatest ning veel arvestatav osa eelisaktsiaid.

Tema tütar Christie Hefner juhtis ettevõtet alates 1988. aastast ning viis ajakirja poelettidele üle maailma. Ta astus tagasi selle aasta jaanuaris ning andis juhtohjad juunis üle Scott Flandersile.

Kolmandas kvartalis langes Playboy kahjum 1,1 miljoni dollarini aastataguselt 6,2 miljonilt ning käive langes aastatagusega võrreldes 20 protsenti 56 miljonile dollarile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2009, 21:34
Otsi:

Ava täpsem otsing