Indrek Kald • 28. mai 2010 kell 13:12

Võru maavanemaks saab vähese toetusega Andres Kõiv

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler esitab valitsusele kinnitamiseks Võru maavanema kandidaadi Andres Kõivu, kes ei saanud Võrumaa omavalitsuste liidu toetust.

Maavanema kandidaati toetas alla kolmandiku kohalviibinud omavalitsusjuhtidest. "Eks ta on valitsuse otsus, valitsus kaalub mõlemat poolt," kommenteeris minister kohalike omavalitsuste vastuolekut LõunaLehele.

"Tal on sobiv haridustaust, ta on töötanud kohalikus omavalitsuses, olnud Võru abilinnapea, omab arusaamist omavalitsusest ja maavalitsusest ning sellest, kuidas avalik sektor toimib. Kõiv on puhtalt Võrumaa taustaga, seal elanud ja kasvanud, maakonnas tuntud inimene," loetles minister Kõivu positiivseid omadusi.

"Üldiselt on meil valitsuses töötanud konsensuspõhimõte. Otsus võetakse vastu, kui kõik toetavad," selgitas Kiisler maavanema paikapanemise põhimõtteid.

Võrumaa omavalitsusliidu juhi Tiit Tõntsu sõnade kohaselt olid omavalitsuste esindajad oma otsustes vabad ja Kõivu toetas alla kolmandiku kohalviibinuist. "36st kohalviibinust üheksa toetas Kõivu," rääkis ta.

"Minu silmis on maavanem väga tähtis, kuigi siin paljud teda enam tähtsaks ei pea. Siiani on olnud omavalitsusliidul maavanematega väga hea koostöö," lisas Tõnts.

Andres Kõiv ise pidas hääletustulemust ootuspäraseks. "On neid, kellega ma olen varasemas omavalitsustöös kokku puutunud, aga kindlasti on ka palju uusi inimesi, kes mind ei tea ega tunne. Aga ma ei ole kurb, kuna sisuliselt hääletati ju inimese üle, kes hakkab nende üle järelevalvet teostama ja see on üks maavanema põhifunktsioonidest," kommenteeris ta.

Samas imestas Kõiv, et omavalitsuste esindajaid ei huvitanud kandidaadi nägemus maakonna arengust. "Küsimustele vastamisega saabki ju teada inimese sisu, kuidas ta asjadest aru saab, tema nägemustest ja visioonidest maakonna kohta jne, aga keegi ei küsinud midagi," märkis ta.

Hetkel kuum