Kadri Jakobson • 1. september 2010 kell 4:08

EAS: Kalvi mõis olgu avatudkuni suveni

Hiljuti Vene ärimeestele müüdud Kalvi mõis tahab uksed sulgeda. Samas teatas EAS, et neilt 3,4 miljonit toetust saanud mõis peab uksed lahti hoidma 2011 juunini, vastasel korral on tegu lepingu rikkumisega.

"Uusi broneeringuid me vastu ei võta," teatas Kalvi mõisa administraator eile telefonis. "Ilmselt ta mõnda aega ikkagi külalistele avatud pole, kuid me täpselt ei tea, mida uued omanikud plaanivad," lisas naisterahvas.

Taani ärimehele Henning Lykke Jensenile kuulunud Kalvi mõisa uus omanik on Vene ärimeestele kuuluv ettevõte Belitex Invest.

2004. aastal sai Kalvi mõis EASi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondilt toetuseks üle 3,4 miljoni krooni. Projekti nimi oli "Kalvi mõisa teekond viietärnihotellini" ning toetus tuli turismiettevõtjate tootearenduse ja turunduse programmist 2004-2006.

EASiga sõlmitud leping kestab tuleva aasta juunini

EASi kommunikatsioonikoordinaator Merilin Pärli ütles, et Kalvi mõisa omanikel on kohustus viie aasta jooksul pärast projekti lõppemist täita lepingutingimusi ning olla turistidele ja külastajatele avatud. Et projekt lõppes 2006. aasta juunis, kehtib leping 2011. aasta juunini.

"Juhul kui mõisas lõpetatakse turismi edendamine enne seda, on tegemist lepingu rikkumisega," ütles Pärli.

Kuna ei uus ega vana omanik pole EASi mõisa müügitehingust teavitanud, võtab EAS ise lähiajal omanikega ühendust. "Pole ju teada ka see, kas vana omanik on lepingukohustustest uut omanikku teavitanud. Meil on praegu ainult ajakirjanduse vahendusel saadud info," lisas Pärli.

Hotelli direktori Peter Thomseni kinnitusel on uuele omanikule kõik dokumendid seoses Kalvi mõisaga üle antud. "Vastavalt seadusele olen informeerinud uut omanikku kõikidest Kalvi mõisaga seonduvatest aspektidest. Ma ei ole küll EASiga seonduvat maininud otse, kuid olen uut omanikku kõigest vajalikust informeerinud ning usun, et nad on ka sellest teadlikud," ütles Thomsen. "Isiklikult pole ma EASiga antud küsimuse suhtes kontaktis olnud," lisas ta.

Thomseni sõnul pole suletud peahoone, vaid väike hoone hotelli kõrval ning tema arvates ei tohiks selle sulgemine suur probleem olla.

Müügi põhjuseks olid majandusraskused

Kalvi mõisa uue omanikuga ei õnnestunud mõisa ostu ega sulgemise põhjuste kohta küsida. Belitex Investi kontaktnumbril helistades öeldi, et ettevõtte juht Jevgeni Bolšakov viibib Peterburis ning tema telefoninumbrit keelduti andmast.

Kalvi mõisa omanikud on öelnud, et kinnistu müügi põhjuseks olid majandusraskused.

2008. aasta majandusaasta aruande järgi teenis Kalvi Mõis AS, mis koondab enda alla nii puidugraanulitehase kui ka hotelli, 174 miljoni kroonise käibe juures 5,3 miljonit krooni kahjumit.

Tasub teada

Kalvi mõisa uus omanik Belitex Invest

Omanikud on Shorena Guguchiya ja Omar Gurtskaya.Juhatuse liige Jevgeni Bolšakov on endine Lukoil Eesti juht, Meelis Lao äripartner. Bolšakov on SMB Invest juhatuse esimees, ettevõte on Pirita jões asuva Lagedi saare omanik, kuhu oli plaanis rajada villad Vene ärimeestele.

 

 

 

 

Hetkel kuum