14. oktoober 2010 kell 5:28

Laenuvõtja: lähtun vajadustest

Tallinnas Mustamäel elava Urmas Truuvergi sõnul tuleks laenu võtmisel lähtuda siiski vajadustest, mitte oma suurimatest soovidest.

Kullasepp-kellasepp ja müügispetsialist Urmas Truuverk võttis laenu 2007. aastal vahetult enne laenudemahu tipu saabumist. "Tol hetkel oli minu jaoks elamispind väga oluline, sest ka tütar kolis minu juurde," rääkis Truuverk.

Emotsionaalselt tagasi vaadates on Truuverk väga õnnelik - sai kodu, tütar sai oma toa, laen aitas selle juures väga palju. "Korter oli maksimaalne, mida vajasin, samas tagasihoidlik, nagu soovisin," muigas Truuverk.

Hinnad olid tol aastal krõbedad, Truuvergi Mustamäe kodu maksis 1,7 miljonit krooni. "Tänaste hindade juures oleks saanud selle korteri juba välja osta, ilma laenuta," lausus Truuverk. Korter Mustamäel on praegu miljon krooni soodsam.

"Laenu võtmine oli kaalutletud teadlik otsus," nentis ta. Truuvergil oli suurem osa korteri ostusummast olemas. "Puuduva summa saamiseks oli abiks SEB eluasemelaen, milleks oli 650 000 krooni," ütles ta.

Kui vähegi võimalik, vabaneks Truuverk oma laenukoormast, sest juba algusest peale on ta plaaninud seda kui lühiajalist laenu.

Truuverk ei vaata seda, kui palju kontolt raha maha läheb, vaid pigem palju alles jääb, sest majanduslangus on ka tema palka kärpinud. "Kuna laen on pikaajaline, siis ei ole laenusumma praegu üle jõu käiv," sõnas Truuverk.

Autor: Kadri Bank, Indrek Kald, Alyona Stadnik

Hetkel kuum