Raivo Sormunen • 3. detsember 2010 kell 8:08

Baltika: me ei eralda grupi küljest jaemüügiüksust

Baltika finantsjuht Ülle Järv lükkas ümber turul leviva spekulatsiooni nagu rõivakaubanduskett võiks äsja loodud jaemüügiüksuse OÜ Baltika Retail grupi küljest lahku lüüa.

Baltika teatas 18. novembril börsile, et kontserni struktuuri tegevuspõhise ümberkorraldamise käigus asutati valdusfirma OÜ Baltika Retail, kuhu koondatakse kõigi Baltika Grupi jaetütarettevõtete osalused, mis siiani kuulusid AS-le Baltika.

Osaühing asutati osakapitaliga 2500 eurot ning osakapital kuulub 100% AS-le Baltika. OÜ Baltika Retail juhataja on Meelis Milder. OÜ Baltika Retail põhitegevuseks on jaeettevõtete osaluste haldamine, osaühingul puudub aktiivne majandustegevus.  

Ülle Järv kinnitas, et Baltika Retaili ei loodud selleks, et jaemüügiüksust Baltika Grupist eraldada.

“Tegime oma kontserni struktuuri tegevuspõhiseks: Baltika Retail koondab jaeettevõtted, Baltika Tailor on tootmisettevõte ja Baltika TP on kinnisvara arenduse ettevõte. Baltika ise on kontserni emaettevõte,” sõnas Järv.

Baltika Grupi kolmanda kvartali vahearuande kohaselt on nad jaeturgudelt teeninud kaks viimast kvartalit kasumit.

Eile teatas Baltika Grupp, et tal õnnestus novembris refinantseerida 268 miljoni krooni eest laene ja muuta laenu tagasimakse tähtajad pikemaks. Kui siiani oli grupil lühiajaliste kohustuste osakaal kontsernil 40%, siis pärast refinantseerimist kõigest 5%.

Baltika aktsia tõusis eile 3,2%, tasemeni 1,053 eurot (16,48 krooni).

Hetkel kuum