Katre Pilvinski • 11. detsember 2010 kell 12:47

Nõustaja: Kodu Grupi saneerimiskava on täidetav

Oleme saneerimiskavas viinud kokku kassavoolised laekumised väljamakse kohustustega ning seetõttu on kava täidetav, märkis Kodu Grupi saneerimisnõustaja Risto Vahimets.

"Kodu Grupi saneerimiskava on küllalt detailne ja hõlmab 5 aastast perioodi, ent lühidalt on vaja esimeses etapis leida ostjad välja üüritud hoonetele," märkis Vahimets. 

"Teises etapis on vaja ehitada valmis ja üürida välja pooleli olevad hooned ning kolmandas etapis naasta tavapärasesse logistika ja tootmishoonete arendamise tsüklisse," lisas ta. 

Vahimets selgitas, et nad on saneerimiskavas viinud kokku kassavoolised laekumised väljamakse kohustustega ning seetõttu on kava täidetav.

Saneerimisnõustaja lisas, et vastavalt saneerimisseaduse §36 kinnitab kohus võlausaldajate poolt vastu võetud saneerimiskava toetudes ekspertide hinnangule. "Eksperdid andsid positiivse hinnangu ja kohus pidas võimalikuks kinnitada kava."

Kohtumääruse järgi hääletas suurimatest võlausaldajatest saneerimiskava vastu AS SEB Pank, mille nõue moodustab üle poole kõikidest nõuetest. "Tagatud nõuetega võlausaldajate huvi suurendamiseks saneerimise vastu ning loomaks sedakaudu ka tagamata nõuetega võlaudaldajatele võimalust saada oma nõuded rahuldatud, leidis Kodu Grupi aktsionär ettevõtte väliselt lisatagatise," selgitas Vahimets kava kinnitamist võlausaldajate poolt.

 

 

 

 

Hetkel kuum