Kaisa Gabral • 14. detsember 2010 kell 16:01

Ministeerium: riik on euroettevalmistustega graafikus

Täna rahandusministeeriumis kogunenud eurole ülemineku asjatundjate komisjoni kinnitusel on riigi ettevalmistused eurole üleminekuks lõpusirgel.

Komisjon kuulas ära kõikide töögruppide aruanded seoses eurole ülemineku ettevalmistustega. Aruannete kohaselt on riigi ettevalmitustööd rahavahetuseks lõppemas õigeaegselt, teatas ministeerium.

„Inimesed võivad ennast rahavahetuse eel tunda kindlalt. Riik on vajalike ettevalmistustega graafikus, samuti on pangandussektor kinnitanud enda valmisolekut,“ ütles rahandusministeeriumi kantsler ja eurole ülemineku asjatundjate komisjoni juht Tea Varrak.

Varraku sõnul on eurole üleminekuga seoses kaardistatud ka võimalikud riskid ning läbimõeldud nende maandamistegevused. Tõrgete ilmnemisel ollakse valmis neid kiiresti likvideerima.

„Kuivõrd jaanuari kahel esimesel nädalal saab maksta veel nii kroonides kui eurodes ei ole inimestel tingimata põhjust kohe 1. jaanuaril pangakontorisse rutata. Aega raha vahetamiseks on piisavalt ja kõik inimesed saavad enda kroonid kindlasti vahetatud,“ rääkis Varrak. „Et uue aasta vastuvõtt kulgeks muretult soovitame inimestel varuda aastavahetuseks piisav kogus sularaha,“ ütles ta.

Täpse ülevaate saamiseks pangakontorite lahtiolekuaegade kohta paralleelkäibe perioodil (1.-14. jaanuar 2011) soovitab ministeerium inimestel jälgida enda kodupangast tulevat infot ning pankade kodulehekülgi. Rahavahetuses osalevate postkontorite lahtiolekuajad on üleval Eesti Posti kodulehel.

 

 

 

Hetkel kuum