Indrek Kald • 22. detsember 2010 kell 8:18

Evelyn Sepp: miks on Ansip kapo PR-mees?

Miks on peaminister kapo PR-mees, mis neid seob, küsib riigikogu keskerakondlasest liige Evelyn Sepp oma blogisissekandes.

Sepp sõnastas seitse küsimust Edgar Savisaare Venemaalt raha küsimise skandaali teemal:

1. Miks on EV peaminister kapo PR-mees, mis neid seob? (Miks püüdis Andrus Ansip ülipüüdlikult avalikkust veenda, et "leke tuli Keskerakonna seest?")

2. Milles seisnes kapo koostöö valitsusparteidega? (Miks tulid kõigepealt poliitilised avaldused ja alles seejärel eriteenistuse kinnitused poliitikute väidetele?)

3. Kes on see isik või isikud, kes tegid koostööd nii Eesti- kui Vene eriteenistusega?

4. Mis on pannud nad olukorda, kus nad selliseks koostööks on sunnitud? (Kui riigisaladust sisaldav info ei lekkinud, siis miks oli kapol vaja 21.detsembri hilisõhtul memo osaliselt riigisaladuse alt vabastada?)

5. Kas ja millega on tegelikut tõendatud Savisaare rahaküsimine muuks kui kirikuehituseks?

6. Kes nõustub esimesena sellega, et nendele küsimustele ei ole vaja avalikke vastuseid ? (Ja kas see saab kellegi jaoks uue pirukajagamise esimeseks andamiks?)

7. Millised mõjuvõimuga kauplemise faktid on Eestis tuvastatud, või õigemini miks mõned ei ole... See viimane on muidugi retooriline küsimus, aga ilmne on, et me elame huvitaval ajajärgul.

Ilmne on ka see, et olgu Keskerakonna või Edgar Savisaarega kuidas on, ühel hetkel saabub selgus nii ehk naa, teatas Sepp. Eesti kodanikuna vaatan ma perspektiivitundega ka natuke kaugemale, ja julgeolekulist või poliitilist mölaklust pole ma kunagi seedinud, lisas ta.

Sepa kinnitusel pole Eesti esimene ega ainuke julgeolekuoht "kindlasti selles loos, milles Savisaar näib siplevat, vaid need ohud on alles kõik maandamata ja ootavad alles vastuseid!"

Seepärast andkem siis aga hagu ja vastuseid ka eelpool esitatud küsimustele. Kui juba läheb täielikuks õhuvahetuseks, siis olgu see põhjalik, lisas riigikogu liige.

Minu Saaremaa tuttavad teadsid eile hilisõhtul kohalikule folkloorile tuginedes kindlas vormis rääkida, et Raivo Aeg olevat Reformierakonna järgmine Kuressaare linnapea, viitas Sepp kapo juhi Saaremaa päritolule.

Hetkel kuum