Indrek Kald • 23. detsember 2010 kell 7:39

Tallinn võib lõpetada teenuste ostu erafirmadelt

Süsteem, et linn ostab teenust erasektorilt, ei õigusta end, ütles Mustamäe linnaosa vanem.

"Tänane süsteem, kus Tallinna linn ja linnaosad ostavad oma ülesannete täitmiseks teenust erasektorilt, ei ole ennast õigustanud. Summad, mis taoliste hangete peale kulutatakse, on küllaltki kopsakad, kuid teenus, mida linnarahvas vastu saab, on kaunis kehvakene," kommenteeris Laats.

"Kui hinnata näiteks viimaste talvede lumetõrjetöid, siis on selgelt näha, et lumevaestel talvedel on lumetõrjet teostavad erafirmad saanud linnalt hõlptulu, lumerohketel talvedel ei tule nad aga oma tööga toime," selgitas ta.

Laatsi sõnul on Mustamäe linnaosa ainuüksi tänavuse detsembri jooksul pidanud kulutama 350 000 krooni maksumaksja raha, et erafirma tegemata töid ära teha ja linnaosa elanikud lumevangist välja aidata. Tema hinnangul ulatub lumetõrjefirma tegelik tehniline võimekus napilt veerandini tegelikust vajadusest.

Kui Mustamäe vajaks lumesadude perioodil 8-10-t traktorit, et linnaosa puhas hoida, siis firma suudab käigus hoida vaid kaks traktorit, sedagi mitte ööpäevaringselt, märkis ta.

"Taoline praktika näitab, et erasektor ei tule võetud kohustustega toime ning senise süsteemi jätkumine on tööde sisu osas ebaefektiivne ja rahalises mõttes linnarahvale kulukas," kinnitas Laats.

Kommunaalettevõtte tehnikapargi loomisel saab Mustamäe linnaosa vanema sõnul arvestada, et talvisel ajal lumetõrjeks vajalikud masinad töötaksid suvisel perioodil tee-ehitustel ja heakorratöödel. Haljastute heakorratöödeks saab aga linn suurendada nn sotsiaalset tööhõivet.

Hetkel kuum