Alyona Stadnik • 12. jaanuar 2011 kell 9:02

IT-rike tegi SEB kliendid maksuametis võlglasteks

Eile oli maksu- ja tolliameti ning SEB panga vaheline side tehnilistel põhjustel häiritud ja makse õigeaegselt maksnud ettevõtted olid seetõttu võlglased. Tänaseks on probleem lahendatud.

Äripäevale tuli info, et kui firma on deklaratsiooni teinud õigeaegselt ja ka maksu ära maksnud, on nad maksuameti andmetel ikkagi võlgnikud.

"Alates 10. jaanuarist kuni 11. jaanuari hommikuni oli tehnilistel põhjustel häiritud SEB Panga ja MTA süsteemide vaheline side, mille tõttu jäid MTA andmebaasides kuvamata SEB Pangale tehtud ülekanded," kinnitas MTA pressiesindaja Katrina Tuulik, miks olid ettevõtted andmebaasi järgi võlglased.

11. jaanuari ennelõunal lahendas MTA koostöös SEB Pangaga probleemi täielikult.

"Maksuvõlglaste nimekirja sattunud firmad MTA kodulehel tehtavate päringute põhjal enam seal ei kajastu. Seda, millise ajalise intervalliga loeb võlglasi meie süsteemist Krediidiinfo, saab küsida täpsemalt Krediidiinfolt endalt," märkis Tuulik.

Ta lisas, et ettevõtted võivad nüüd kontrollida, et MTA andmete järgi ei ole nad enam võlgnikud. Rike ei olnud seotud üleminekuga eurole, märkis Tuulik.

Hetkel kuum