Lenovo ja NEC astuvad koos vastu Apple’ile

Rait Rebane 28. jaanuar 2011, 22:24

Hiina tehnoloogiagigant Lenovo ning rahvusvaheline IT korporatsioon NEC üritavad koos astuda turul vastu suurematele tegijatele nagu Apple.

Koos loodava ettevõtte eesmärk on esialgu suurendada osakaalu Jaapani tulusal personalarvutite turul ning hiljem laieneda teistele turgudele

„Ühisfirma annab meile võimaluse laiendada oma tootevalikut, sealhulgas on tehtud ka tööd serverite ja tahvelarvutite loomiseks,” teatas Lenovo tootejuht Rory Read, „see annab meile võimaluse jõulisemalt laieneda, tehing tähendab enam insenere, enam disainereid.”

Lenovo tutvustas äsja oma esimest tahvelarvutit LePad Microsoft Windows tablet ning esialgu demoversiooni IdeaPad U1 notebook/tablet hybrid. Ettevõtte hiljuti avaldatud sülearvutit IdeaPad U260 peavad paljud spetsialistid arvestatavaks konkurendiks Apple MacBook Air’ile. Samuti üritab NEC suruda end tahvelarvutite turule, paar nädalat tagasi esitles ettevõtte oma kahe ekraaniga Androidi baasil tahvelarvuti prototüüpi Cloud Communicator.

Lenovo juhatuse esimees Liu Chuanzhi teatas selle nädala algul, et äsja esitletud LePad ja LePhone eesmärk on tõrjuda Hiina turult Apple tooted.

„Me keskendume LePad’i ja LePhone arendamisele, kuna need tooted domineerivad lähitulevikus meie turul,” teatas mees Bloombergile.

Apple’il on praegu Hiinas neli kauplust ning hiinlaste huvi tehnoloogiatoodete vastu on väga suur. Ettevõtte viimased kvartalitulemused näitavad, et Hiinas osteti kokku tooteid 2,6 miljardi dollari eest.

„Vaatamata sellele, et Apple suurendab kiirelt oma turgu, pole neil veel selget juhtpositsiooni,” teatas Liu Bloombergile, „meie eelis on see, et teame turgu paremini.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2011, 22:24
Otsi:

Ava täpsem otsing