Ehitame maja, päris algusest peale!

Liivi Tamm 07. veebruar 2011, 00:00

Oma Maja võttis ette ja hakkas otsast pihta: 2011. aasta esimeses numbris keskendume projekteerimisele, krundi valikule ning sobiva ehitushinna väljasõelumisele.

Tahaks ju loota, et me kõik õpime ja enam ei tule krundi valiku ja planeerimise etapis ette nii palju möödapanekuid kui veel viis-kümme aastat tagasi.

Kes siis ikka tahaks aprillikuus koduuksest paadiga autoni sõuda (sest krunt valiti ehituseks sobimatusse kohta)? Või kes tahaks kembelda vast valminud eramu juures, mida paraku juba lammutusnõudega ähvardatakse, kuna paar viimast paberit jäi kahjuks korda ajamata.

Ja siis veel ehitaja valik: kuidas kindlustada, et sobilikke vundamendikive on just õige kogus? Ja et ehitaja arusaam sobivast seinapistikust langeks tellija omaga kokku ka siis, kui juba tööks läheb ja kaupki kohal.

Oma Maja märtsinumbriks on need etapid loodetavasti õnnelikult läbitud. Siis asume vundamendi kallale. Seejärel ootab majakarbi püstitamine. Aasta lõpus loodan rõõmustada majja sobiva sisustuse valimisega.

Kindlasti ei unustata Oma Majas ka aastaajast sõltuvaid aktuaalseid teemasid. Veebruarinumbris jagame praktilisi näpunäiteid purikahirmu seljatamiseks. Pole ju päris ükskõik, keda kodu katusele lubada - tahaks ikka, et inimesed jääksid terveks. Ja katus ka muidugi.

Et ilmataat armastab üle nädala kostitada krõbedate külmakraadidega, on selles numbris oma koht ülevaatel lisakütteallikatest. Tegelikult on veebruarikuus mõnikord vaja lihtsalt radiaatorijuhe seina pista, kui põhiküttest pisut väheks jääb. Külmetada on halb.

Hästi plaanitud kodus ei pea värisema ega maja lagunemise või ehituskvaliteedi pärast muretsema. Soovin, et majaehitus algaks edukalt ja tarkade otsuste toel ka lõppeks edukalt!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing