17 korda kallinenud Silvano aktsia võib tõusu jätkata

Raivo Sormunen 17. veebruar 2011, 00:00

Viimase nelja kuu aktiivseima tehinguaktiivsuse najal tõusis naistepesu tootja aktsia eile Tallinna börsil veidi üle 2 protsendi ja lõpetas 3,35 eurol. Veel 2009. aasta märtsi keskpaigast maksis aktsia 0,20 eurot.

2010. aasta augustist Silvano grupiga liitunud Märt Meerits ei soovinud majandustulemusi ja edasisi plaane mitte ühegi sõnaga kommenteerida, viidates majasisesele poliitikale. Küll aga vastas ta küsimusele, et isiklikult on tal usk ettevõttesse täiesti olemas. "Pärast 6kuulist tööd ettevõttes võin kindlalt öelda, et ma plaanin Silvano FG aktsiaid osta," märkis Meerits. Silvano juhatuse esimees oli täiesti päri väitega, et investorid saavad jälgida, kas juhtkond usub ettevõttes või mitte lähtuvalt sellest, kas neile kuulub aktsiaid või mitte.

Praeguseks ajaks teise ja kolmanda samba pensionifondidesse üle poole miljoni Silvano FG aktsia soetanud Andres Viisemann tunnistab rõõmsalt, et aktsiate ostuotsuses pole siiani pidanud pettuma.

LHV pensionifondide juhi sõnul hakkasid nad Silvanot fondi koguma 2009. aasta lõpus ehk samal ajal, kui portfelli hakati lisama ka teisi Eesti aktsiaid. "Oli tekkinud kindlus, et Eesti börsiettevõtted on majandussurutise tingimustes oma tegevust oluliselt efektiivsemaks muutnud ning kui müüginumbrid hakkavad taas tõusma, siis kasumid kasvavad kiiresti. Silvano 2010 esimesel poolaastal majandustulemused olid sedavõrd julgustavad, et me suurendasime aktsia osakaalu sisemiselt seatud riskilimiidini," märkis Viisemann.

Ehkki fondijuhi sõnul võivad paljud Balti börsifirmad tunduda viimaste majandustulemuste taustal õiglaselt hinnatud või isegi veidi kallid, siis majanduskeskkonna paranedes võivad ettevõtete müüginumbrid, kasumid kui ka aktsiahinnad veelgi kasvada.

Aktsia edasise kasvuga on päri ka analüütikud. Nii näiteks tõstis eile Swedbank Markets naistepesu tootja hinnasihti 3,44 eurolt 3,69 euroni. Panga analüütik Risto Hunt ütles, et hoolimata sellest, et nad ootasid Silvanole neljandaks kvartaliks veidi suuremat käivet, võib saadud tulemuste siiski rahule jääda.

LHV Panga analüütik Nils Vaikla ei soovinud enne numbrite põhjalikumat analüüsimist kohe öelda, kas nad tõstavad Silvano aktsia hinnasihti (praegu 3,45-3,75 eurot) kõrgemale. Samas ei jätnud analüütik märkimata, et ettevõtte neljanda kvartali puhaskasum pakkus meeldiva üllatuse.

"Silvano kasum enne tulumaksu ületas meie prognoose 7,5% võrra. Oodatust väiksemaks osutus tulumaks ja mittekontrollitava osaluse kasum, mistõttu puhaskasum oli eeldatust kolmandiku võrra tugevam," märkis analüütik.

Marginaalid langevad. Silvano viimase kvartali puhaskasum ulatus 2,62 miljoni euroni, ületades lisaks LHV-le ka Swedbank Marketsi prognoosi umbes kolmandikuga.

Käivet suutis Silvano FG aastatagusega kasvatada veerandi võrra ning saavutada müügimahuks 20,86 miljonit eurot. Kui LHV ootas käibeks 20,17 miljonit eurot, siis optimistlikum Swedbank oma ootas 23,69 miljonist tulunumbrit

"Tõenäoliselt oli oodatust nõrgema käibe põhjuseks meie liiga suured ootused pühade-aegsest osturallist. Kuid tugevalt kasvanud frantsiisipoodide arvu tõttu usume käibe jõudsasse kasvu ka sel aastal," märkis Hunt. Samuti ei maksa analüütiku sõnul muret tunda veidi kahanenud brutomarginaalide languse pärast. "Marginaalid langesid, kuna frantsiisimüügi osakaal kogumüügist on kasvanud. Kuna aga frantsiisipoode ei opereerita ise, siis vastukaaluks langesid tegevuskulud," märkis Hunt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing