Toidupanga mündianumatest laekunud 873 718 krooni

Kaisa Gabral 16. veebruar 2011, 11:18

Toidupanga tegevuse laienemise toetuseks korraldatud annetuskampaania anumate kokku kogumine ja annetuste ülelugemine on sisse saanud tõelise hoo - praeguseks on üle loetud 873 718 krooni ehk 55 841 euro eest annetusi.

"Viimastel päevadel on annetussumma väga jõudsalt kasvama hakanud," ütles mündikampaania koordinaator Kaia-Kaire Hunt. "Hoiame koos kõikide toidupankade eestvedajatega pöialt, et see jõuaks varsti lausa seitsmekohalise numbrini. Milliseks see lõppsumma ka ei kujuneks, on selge, et kõikidele Toidupankadele tuleb siit oluline abi oma tegevuse edasi arendamisel."

Anumate inkasseerimist koordineeriva AS G4S Eesti hinnangul loodetakse inkasseerimisega lõpule jõuda veebruarikuu viimastel päevadel, mil peaks selguma ka lõplik annetuskampaania tulemus. Kampaania kõrghetkel paiknes üle Eesti rohkem kui 800 erinevat annetuskasti, kuhu sai münte ja kroone panna Toidupanga poolt organiseeritava toiduabi laienemise toetuseks.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab 2010. ja 2011. aastal Avatud Eesti Fond. Tänaseks on alustatud tegevust Tallinnas, Tartus, Rakveres, Narvas, Maardus, Viljandis, Jõhvis, Pärnus ning peagi on alustamas ka Saaremaa ja Võrumaa Toidupangad.
 
Toidupanga mündikampaania on ellu kutsutud Toidupanga laienemise toetuseks Eesti Pangaliidu, kodanikuliikumise Teeme Ära, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, AS G4S Eesti ja Eesti Kaupmeeste Liidu poolt ning kutsus üles eraisikuid ja ettevõtteid annetama kroonimünte Toidupanga kogumiskastidesse üle Eesti kuni 31. jaanuarini 2011.a.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2011, 11:18
Otsi:

Ava täpsem otsing