Katariina Krjutškova • 14. märts 2011 kell 11:12

Trubetsky tahab uue parteiga poliitika surmata

Uue erakonna – Vabaduspartei – asutamisest teatanud muusiku ja kirjaniku Tõnu Trubetsky sõnul on tema isiklik poliitiline eesmärk poliitika väljasuretamine, teatas ERR uudisteportaal.

Trubetsky, kes varem on kuulunud roheliste hulka ja seejärel lühikest aega Keskerakonda, ütles ERR-i uudisteportaalile, et tema sooviks on, et poliitika lakkaks olemast.

"Küllap te olete kuulnud, et ma olen öelnud, et ma olen anarhist. Siis see on nagu loogiline selles suhtes," rääkis Trubetsky, kelle sõnul näeb ta Vabadusparteid mõneti anarhistliku erakonnana.

Trubetsky sõnul anarhistid tavaliselt ei osale poliitikas selles mõttes, et kandideeriksid valimistel või osaleksid parlamentide tegevuses. Tänavapoliitika tegemist ta ei välista, aga Eestis efektiivseks ei pea. Vabaduspartei kavatseb tulevikus ennast ka registreerida ja valimistel kaasa lüüa.

"On kavas teha mingisugune suurem kongress või foorum, ma ei tea mis sõnaga seda nimetada," lubas Vabaduspartei asutaja, kelle sõnul on uues erakonnas kaasalöömisest huvitatuid esialgu saja ümber.

Trubetsky sõnul tahab Vabaduspartei hakata kindlasti tegelema ajalooliste maakondade, nagu näiteks Revala ja Nurmekund, taastamisega, sest Eesti praegune administratiivne jaotus on tema arvates suvaline.

Trubetsky kinnitas, et erakonnal on kindlasti ka sotsiaalsed eesmärgid, kuid küsimusele, milles need seisnevad, ta otsest vastust ei andnud.

"Nagu me oleme praegu välja öelnud, et meie ajutine programm ja põhikiri on praegu lihtsalt inimõiguste ülddeklaratsioon – see on küll ajutine. See võib-olla annab ka vastuse sellele küsimusele," ütles Trubetsky.

Hetkel kuum