Börs: Turgu vaevab katastroofi võimalik mõju USA majandusele

Rait Rebane 15. märts 2011, 22:21

Terve päeva tugevas languses olnud Ühendriikide aktsiaturg näitas viimastel tundidel taastumise märke, kuid jäi kauplemissessiooni lõpuni siiski punaseks. Jaapanis toimunud ränk looduskatastroof ning selle võimalik mõju majandusele sunnib investoreid väärtpaberitest üha enam raha välja võtma.

Täna kohtunud Föderaalreservi juhid rahustasid Jaapanis toimuva pärast ärevaid investoreid. Nimelt on USA keskpank veendunud, et riigi majanduse taastumine on kindel ning kõrgete kütusehindade põhjustatud inflatsioonirisk on lühiajaline. Samas ei maininud Föderaalreserv midagi Jaapani looduskatastroofi võimalikest mõjudest USA majandusele.

„Investorite tunnevad enam huvi Jaapani, kui Föderaalreservi avalduste vastu” teatas CNN-ile Lind-Waldocki analüütik Phil Streible, „üritatakse aru saada, kuidas mõjutab looduskatastroof  pikemas perspektiivis USA ja Jaapani majandust.”

Tänased suuremad kukkujad olid ettevõtted, kes on enam seotud Jaapanis toimuvaga. General Electric kes projekteeris kõik kuus hetkel katastroofi äärel seisva tuumaelektrijaama reaktorit kukkus ligi protsendi. Tugevas languses olid ka kindlustajad, eesotsas Aflac’iga, kes kaotas aktsiahinnas 5,58 protsenti.

Väheste tõusjate seas oli NetFlix, kelle aktsia kerkis 8,16 protsenti 217,65 dollarini. Ettevõtte aktsiale andis tõuke Goldman Sachsi kergitatud väljavaade päeva esimeses pooles. Samuti näitasid kasvu Ford +2,59 protsenti 14,67 dollarini ja Wells Fargo +0,53 protsenti 32,27 dollarini.

Toornafta kaotas teisipäeval hinnas 3,62 protsenti ning viimaseks hinnaks kujunes 97,53 dollarit barreli kohta. Samas suunas liikus ka kuld, mis lõpetas päeva 1,97 protsendise langusega 1397 dollaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. March 2011, 22:21
Otsi:

Ava täpsem otsing