"Mõnel pool lastakse hobused lihtsalt maha"

Kaisa Gabral 27. aprill 2011, 12:21

Eesti Panga asepresident Rein Minka tutvustas täna võib-olla viimast korda Eesti Panga asepresidendina pressikonverentsil panga kommentaari Eesti majandusele ja finantssektorile.

"Mõnel pool lastakse hobused lihtsalt maha," meenutas ametist lahkuv Minka täna pressikonverentsil ühte muhedat lugu. Rein Minkat ja Märten Rossi ei kinnitatud keskpanga nõukogu otsuse järgi järgmiseks ametiajaks ametisse. „Ma aimasin seda otsust ette,“ ütles Minka täna hommikul telefonis Äripäeva ajakirjanikule.

Eesti Panga nõukogu esimehe Jaan Männiku sõnul vajab pank maailmakogemusega värsket verd. „Eesti on saanud eurotsooni liikmeks ja see toob kaasa, et ka meie keskpank peab palju rohkem tegutsema rahvusvaheliselt. Olulised on näiteks kontaktid Euroopa keskpangaga Frankfurdis,“lausus Männik täna hommikul Äripäevale.

"Kui uued kolleegid ametisse saavad, on need kolleegid kindlasti samade väärtushinnangutega nagu vanad. Täna ma veel ei tea, kes on need kaks nime, kuid eks ma saan seda veel teada, mina pean need nimed Eesti Panga nõukogule ütlema," lausus Lipstok pressikonverentsil. Eesti Panga nõukogu koosolek toimub tänavu mai lõpus.

Panga kommentaar puudutas ka üleüldise palgasurve temaatikat, mis on tingitud taastuma hakkavast majandusest. Ajakirjanikud pärisid seepeale, kas presidendid tunnetavad palgasurvet ka enda maja siseselt.

"Meil on arenguvestluse kokkuvõtted majasiseselt veel tegemata, juhatus pole valmis sellele küsimusele vastama veel. Kuid üldiselt inimesed arvavad, et nad pole halvemini tööd teinud, pigem rohkem ja paremini," lausus Minka ja lisas: "Tahaksin kummutada müüdi, et Eesti Pank on ülerahastatud ja midagi ei tee. Eesti Pank on pigem alamehitatud. Mul on hea seda lahkuva asepresidendina öelda," lausus Minka pressikonverentsil.

Rein Minka töötab Eesti Pangas alates 1995. aastast. Enne asepresidendi ametisse asumist 1. novembril 2000 oli ta keskpanga infotehnoloogia osakonna juhataja.

Minkaga samal päeval asus Eesti Panga asepresidendi ametisse ka Märten Ross, kes enne seda töötas alates 1998. aastast samas keskpangapoliitika osakonna juhatajana.

 


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2011, 08:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing