Aivar Hundimägi • 4. mai 2011 kell 6:54

"Ma ei saanud pugeda"

“Aga on küsimusi, kus me ei saa oma naha päästmiseks või oma naha kaitsmiseks pugeda,” kommenteeris asepresident Märten Ross konflikti keskpanga nõukogu esimehe Jaan Männikuga.

Rossi sõnul on keskpanga strateegia küsimus põhiülesannete osas üks selline, kus nõukogu esimees Männik on püüdnud võtta vastutust küsimuses, kus vastutust ei ole vaja võtta.

Ross heidab intervjuus Männikule ka ette seda, et viimane ei pööra tähelepanu hinnastabiilsuse teemale ning tähtsustab liigselt majanduskasvu. “See on üsna silmatorkav, et Männiku viimase aja intervjuudes pole kordagi mainitud stabiilsust, ei finants- ega rahastabiisust ega mitut mud Eesti Panga seaduslikku ülesannet,” lausus Ross.

Eelmisel nädalal ei nõustunud Eesti Panga nõukogu pikendama keskpanga asepresidentide Rein Minka ja Märten Rossi ametiaega. Selline otsus tuli mõlemale mehele üllatusena. Samuti tuli see üllatusena Eesti Panga presidendile Andres Lipstokile, kes tegi nõukogule ettepaneku mõlema asepresidendi ametiaega pikendada.

Eesti Panga nõukogu esimehe Jaan Männiku kinnitusel oli tema Rossi ja Minka uuesti ametisse määramise vastu ja ta veenis ka teisi nõukogu liikmeid Rossi ja Minka vastu hääletama. Raadio 2 saates “Olukorrast riigis” ütles, Postimehe ajakirjaniku Kalle Muuli, et tema andmetel toetas Rossi jätkamist asepresidendina salajasel hääletusel neli ja vastu oli neli nõukogu liiget. Otsustavaks sai nõukogu esimehe Männiku hääl. Minka ametis jätkamist toetas Muuli andmetel kolm ja vastu oli viis nõukogu liiget.

Hetkel kuum