Katre Pilvinski • 7. mai 2011 kell 13:27

Abi küsiv Portugal peaks müüma oma kullavarud

Portugal, kolmas euroala riik, kes saab Euroopa Liidult ja IMFilt laenu, peaks müüma oma kullavarud, leiab Euroopa Parlamendi liige Frank Schaeffler.

“Enne, kui riskida teiste inimeste rahaga, peaks Portugal müüma esiteks oma perekonna juveelid, eriti oma kullavarud,” vahendas EUbusiness Schaefflerit.

Schaeffler oli eelmisel aastal ääretult ebapopulaarne, kui Kreeka oli oma finantskriisi tipus ning poliitik soovitas riigil müüa mõne oma paljudest saartest, mis aitaks maksta rahvusvahelise abi eest.

IMFi tegevjuht Dominique Strauss-Kahn ning Euroopa Komisjoni majandus- ja rahaküsimuste volinik Olli Rehn hoiatasid portugallasi, et vastutasuks 78 miljardi eurosele abipaketile, mille osas on just kokku lepitud, peavad nad läbi viima "tõeliselt rahvuslikke" ja "olulisi" reforme.

Tuginedes IMF andmetele, siis Portugali kullavarude väärtus oli eelmisel kuul 17.5 miljardit dollarit, mis moodustab riigi kogureservist 80%.

Siiski nähakse riigis juba teatud kullapalavikku, kuid ainult seetõttu, et võlgades siplevad riigi kodanikud müüvad ehteid, et tasuda igakuiseid arveid.

 

 

Hetkel kuum