Putin vilistab WTO nõudele lasta riiki ELi köögivilja

Anne Oja 03. juuni 2011, 17:51

Ehkki Venemaa peaminister Vladimir Putin lubas kontrollida ELi köögivilja impordikeelu seaduslikkust, mingeid kiireid muudatusi tema sõnul oodata ei tasu.

Putin ütles, et Venemaa inimesi ei hakata kellegi meeleheaks mürgitama, vahendas Lenta uudisteagentuuri RIA Novosti.

Venemaa sanitaarjärelevalve keelas 2. juunil kõigu ELis kasvatatud köögiviljade sisseveo ja käitlemise, mille peale Euroopa Komisjon viivitamatut keelu tühistamist nõudis.

Venemaa kõrgeim sanitaararst Gennadi Oništšenko teatas seepeale, et eurooplaste käitumine, mis võimaldab kõhutõve epideemilist levikut, on ebaprofessionaalne ning vastutustundetu.

ELi võimude peamiseks argumendiks on, et Venemaa impordikeelud lähevad vastuollu WTO nõudmistega, kuhu Venemaa astuda soovib.

Oništšenko on varem öelnud, et Venemaa võib oma koogivilja impordi keelu ümber vaadata vaid siis, kui EL ja Saksamaa annavad kogu maailmale selgitust, mis neil toimub.

"Me ootame, et meie partnerid nimetaksid kasvõi ainult selle nakkuse allika," ütles Putin 3. juunil sanitaarametnike käitumist õigustades.

Algul oletati, et Euroopas vähemalt 17 inimese surma põhjustanud nakkus levis Hispaania päritolu kurkidega. Viimastel andmetel põhjustas soolenakkuse seni tundmatu mikroob.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2011, 17:51
Otsi:

Ava täpsem otsing