Ljadovi salvestused osutusid võltsinguks

Kadrin Karner 13. juuni 2011, 10:54

“Pealtnägija” saates ja Äripäevas avalikustatud Oleg Ljadovi lindistatud salvestised, mida kasutati algselt Toomas Tamme mõrva lavastamise kriminaalasjas, tunnistas ekspertiis kokku monteeritud võltsinguks.

Toomas Tamme esindav suhtekorraldusfirma saatis järgmise teate:

Meedias ohtralt tsiteeritud salvestise osas on Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis Politsei- ja Piirivalveameti tellimusel teostatud hääleekspertiis, mille tulemustest nähtub, et kõnealust salvestust on monteeritud ja töödeldud ning nii vestluse kui taustaheli järjepidevust on rikutud vähemalt kolmel korral.

Nagu politsei kriminaalasja lõpetamise määruses viitab, nähtub toimikust, et asja materjalide hulgas on veel vähemalt üks Oleg Ljadovi poolt teostatud salvestus, kus salvestuse töötlemine ning vestluse ja taustaheli rikkumine on olnud palju ulatuslikumad antud ekspertiisiaktis kajastatud vestlusest.

Samuti nähtub materjalidest, et asitõendite hulgas on selliseidki Oleg Ljadoviga seostatavaid salvestisi, kus korratakse mitu korda ühte sama teksti, arutades eelnevalt läbi, mida võrreldes eelmise teksti lugemisega on vaja muuta. “Kõik eeltoodu viitab üheselt Oleg Ljadovi poolt korduvalt ja laiaulatuslikult erinevate salvestuste töötlemisele ning rikkumisele. Sellest tulenevalt ei ole võimalik pidada Riigiprokuratuurile üle antud salvestust usaldusväärseks tõendiks ning see salvestus ei ole kasutatav tõendina Toomas Tamme süü tõendamisel,” märgib politseileitnant Margus Maasepp kriminaalmenetluse lõpetamise määruses, mille kohaselt seni kriminaalasjas kahtlustatavana esinenud Toomas Tamme kohta lõpetatakse menetlus. 

“On äärmiselt kahetsusväärne, et kriminaalse taustaga tegelastel õnnestus nende võltsitud lindistustega lollitada ära nii politsei, prokuratuur, Eesti juhtivad meediaväljaanded kui avalikkus. Tänan politseid ja eksperte tõe jalule seadmise ning minu kahtlustustekoorma alt vabastamise eest,” kommenteeris Toomas Tamm uurimisorganite otsust.

“Vabandamatu on aga see kergus, millega meedia mind uurimise tulemusi ära ootamata risti lõi ja halvustas. Usun, et tegu on hoiatava näitega ja pretsedendiga kogu Eesti ühiskonna ja siinse meedia jaoks. Infovabadusega käib kaasas ka vastutus ning loodan, et teemat kajastanud meediaväljaanded ei “unusta” nüüd ega edaspidi tõde jalule seadmast ning alusetult süüdistatute head nime taastamast,” lisas ta. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2011, 09:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing