Lõunasöök Buffettiga võideti 2,63 miljoni dollari eest

Raivo Sormunen 13. juuni 2011, 09:52

Iga-aastase heategevusliku oksjoni käigus tõusis lõunasöögi hind investeerimisguru Warren Buffettiga rekordilise 2,63 miljoni dollarini, kusjuures söömingu võitja maksis tippmargi tegemiseks oksjoni lõpus veel raha juurde.

Oksjon toimus sel aastal juba kaheteistkümnendat korda, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg. Kui esimesel kolmel korral (2000-2002) õnnestus lõunasöök võita kõigest 18000-25000 dollariga, siis viimastel aastatel on läinud summad juba üle miljoni dollari.
Nii näiteks võideti eelmisel aastal lõunasöök 2 626 311 dollariga ning sel aastal maksis võitja uue rekordi nimel sellest veel sada dollarit enam.

Kui igal aastal tuleb Nebraskasse valdusfirma Berkshire Hathaway aktsionäride üldkoosolekule Buffettit kuuluma kümneid tuhandeid investorid, siis lõunasöögil on võimalik rääkida oma iidoliga silmast silma ning seetõttu ollakse selle eest valmis ka suurt raha maksma. Nii on 2003. aastal lõunasöögi võitnud riskifondi Greenlight Capital president David Einhorn öelnud, et oksjonis osales ta seoses sooviga õppida oma ala meistrilt.

Heategevusliku organisatsiooni Glide asutaja Cecil Williams sõnul läheb oksjonist saadav raha sügavas hädas olevate inimeste toetuseks. Kokku on Buffett „kogunud“ lõunasöökidega heategevuseks ligi 11 miljonit dollarit.

Lisaks on Buffett lubanud, et pärast tema surma läheb heategevuseks 99% tema varandusest.
Forbes hindas oma viimases maailma rikaste edetabelis Buffetti rikkuseks 50 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2011, 10:24
Otsi:

Ava täpsem otsing