13. detsember 2011 kell 8:01

Buffetti järglane on põllumees 

Warren Buffett teatas, et tema lahkumise järel võtab Berkshire Hathaway juhtohjad üle tema farmerist poeg.

Esialgsed sahinad hakkasid levima juba reedel, et Howie – nagu tema pere 56aastast Howard Graham Buffettit kutsub – võib saada enda isa järglaseks, asudes juhtima maailma üht suurimat valdusfirmat.

Kuigi Howardist saaks juhatuse esimees, ei tegeleks Omahas sojaube ja maisi kasvatav farmer Berkshire'i investeeringutega, vaid oleks firma väärtuste kaitsja.

Warren Buffetti sõnul on tema poeg hea asendus temale firma eesotsas, mis haldab 52 ettevõtet koguväärtuses ligi 250 miljardit dollarit.

"Ma muretsen, et keegi hakkab Berkshire'i kasutama kui enda liivakasti mingil moel ja see muudab viise, kuidas otsuseid langetatakse seoses aktsionäridega," ütles Buffett CBSi populaarsele saatele.

"Võimalus, et midagi sellist juhtub on väga, väga madal. Aga kui Howie seal on, siis see lisab veel ühe kaitsva kihi," selgitas 81aastane investor enda otsust.

Howard Buffett on kolm korda kukkunud ülikoolist välja, pärast mida hakkas ta tegelema põllumajandusega, kasvatades sojaube ja maisi. Hetkel omab mees Nebraskas 1500 aakri suurust farmi ja tegeleb aktiivselt heategevusega, aidates kolmandate riikide põllumehi ja võideldes näljahädadega.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum