Liis Kängsepp • 16. juuni 2011
Jaga lugu:

Sisult hea, vormilt kehv

Ootused näitust "Püha. Sügis" Athena keskusesse vaatama minnes olid kõrged. Kahjuks ei suutnud näitus neid täita.

Ma ei taha sellega öelda, et näitusel väljas olnud fotod Veiko Õunpuu filmide "Sügisball" ja "Püha Tõnu kiusamine" telgitagustest kehvad olid. Ei olnud, vastupidi, olid tõepoolest väga toredad. Ainult presenteeritud olid nad minu kui tavavaataja jaoks kuidagi segaselt ja kaootiliselt.

Ma ei suutnud aru saada, miks mõne foto all oli lisatahvel vaimuka tsitaadiga, aga teiste all mitte. Mis süsteemi järgi olid erinevate filmide fotod paigutatud? Miks olid fotod just sellises järjekorras, kas tegemist olid mingite teemade koondamisega?

Ilmselgelt polnud Athena keskuse treppidel piisavalt ruumi nii paljude tööde näitamiseks - pildid olid kuhjatud üsna üksteise otsa, mistõttu ei pääsenud vaatajat kõnetavad fotod lihtsalt mõjule.

Athena keskuse kodulehel puudub igasugune info selle kohta, millal näitus lahti on. Kohale jõudnuna sain teada, et fotosid saab tegelikult vaadata ainult siis, kui majas toimub mingi muu üritus, näiteks kontsert või filmiõhtu. Õnneks oli majarahvas piisavalt lahke - tuli vastu ja lubas mind näitust kaema.

Seda kõike kirjutades on mul eriti kahju fotograafidest, kelle toredad tööd kehva ruumilahenduse tõttu piisavalt positiivset emotsiooni ei suutnud anda, sest näitusel oli ju tõesti toredaid, huvitavaid, emotsionaalseid, häirivaid ja kõnetavaid fotosid.

Kummardus fotograafidele Gabriela Liivamäele, Kaarel Nurgale, Andres Haabule ja Vahur Puigile. Loodetavasti saavad teie fotod järgmisel korral tunduvalt parema ekspositsioonipinna.

Jaga lugu:
Hetkel kuum