Obama kavatseb    1,5 triljoni ulatuses makse tõsta

Maarja-Liis Mitri 19. september 2011, 19:47

President Obama avalikustas oma kava, millega saaks vähendada eelarvedefitsiiti 3,6 triljoni dollari võrra.

Obama kutsus Kongressi üles tõstma makse, et suurendada Ühendriikide tulubaasi järgmise kümne aasta jooksul 1,5 triljoni dollari võrra, lisades, et USA majanduskasv sõltub riigivõla vähendamisest.

Maksusüsteemi muudatuste keskse osa moodustaks rikaste maksusoodustuste vähendamine ja seni riigi tulusid vähendanud seadusaukude elimineerimine.

Lisaks maksude tõstmisele hõlmab kava ka valitsuse kulutuste piiramist, mis ühtekokku peaks pikaajalist eelarvedefitsiiti vähendama järgmise kümne aasta jooksul 3,6 triljoni dollari võrra, mis on üle kahe korra rohkem, kui suvel võlapiiri kokkuleppe saavutamise miinimumtingimusena kokku lepitud sai.

„Tegemist pole klasside vahelise võitlusega; see on puhas matemaatika. Kuskilt tuleb see raha ju võtta,” ütles Obama täna  oma ettekandes Kongressi                  12-liikmelisele komiteele, mille ülesandeks on leida erinevaid võimalusi riigi eelarvedefitsiidi vähendamiseks vähemalt 1,5 triljoni dollari võrra. Komiteel on kava kokku panemiseks aega 23. novembrini.

Antud plaan on viinud presidendi vastuollu vabariiklastest Kongressi liidritega nagu alamkoja spiiker John Boehner, kes teatas eelmisel nädalal, et vabariiklaste partei maksutõusuga ei nõustu ja soovitas mõlema partei esindajatest koosneval „superkomiteel” mõelda hoopis erinevate hüvitisprogrammide koomale tõmbamisele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2011, 10:50
Otsi:

Ava täpsem otsing