Silmeti ostnud firma Molycorp vabalanguses

Fredy-Edwin Esse, California 21. september 2011, 09:49

Haruldaste muldmetallide hinnalanguse järel alandas J.P. Morgan Tiit Vähi juhitava Silmeti omaniku Molycorpi aktsia hinnasihti, misjärel hakati aktsiat massiliselt müüma.

Investeerimispank alandas Molycorpi aktsia soovituse osta pealt tasemele neutraalne ning alandas 2012. aasta lõpu hinnasihti 66 dollarini varasema 105 dollari pealt, vahendab MarketWatch.

Pank tõi alandamise peamiseks põhjuseks selgusetu olukorra haruldaste muldmetallide hindade suhtes pärast hiljutisi spekulatiivseid oste.

Lisaks viitas pank Industrial Mineral Company of Australia hiljutisele haruldaste muldmetallide nõudluse prognoosi alandamisele, mis tingis ka J.P. Morgani ettevaatliku hoiaku Molycorpi suhtes.

Haruldased muldmetallid, mida kasutatakse elektroonikas, kaitsetehnikas ja teistes seadmetes, on viimase kahe aastaga oluliselt kallinenud pärast Hiina pingutusi tõmmata illegaalset kaevandamist koomale ja vähendada eksporti. Hiinale kuulub 95% maailma haruldaste muldmetallide varudest.

Tseeriumi, lantaani ja neodüümi hinnad on juuli tippudest kukkunud vastavalt 48%, 36% ja 22%, kuid J.P. Morgani sõnul on hinnad jämedalt samad või kallimad võrreldes esimese kvartali keskmistega.

"Me usume, et endiselt kallimad haruldaste muldmetallide hinnad toetavad Molycorpi aktsiat ja suruvad seda üles," ütles pank.

J.P. Morgani analüüsi peale kukkus Molycorpi aktsia oluliselt. Päeva lõpetas New Yorgi börsil MCP sümboli all kauplev aktsia 21,81% languses, sulgudes 41,45 dollari peal. Tegu on 2011. aasta madalaima tasemega ning nii odav oli MCP aktsia viimati 20. detsembril 2010.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2011, 09:01
Otsi:

Ava täpsem otsing