Bernanke: finantsstabiilsuse saavutamisel ei tohiks unustada rahapoliitikat

Maarja-Liis Mitri 18. oktoober 2011, 22:25

Föderaalreservi esimees Ben Bernanke viitas oma teisipäevases kõnes asjaolule, et keskpankadel võib lähitulevikus tekkida vajadus varamullidega võitlemisel appi võtta rahapoliitika, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Bostonis Föderaalreservi konverentsil peetud kõnes sõnas Bernanke, et rahapoliitikat ei tohiks finantsstabiilsuse saavutamisel alahinnata, kuid esmajärjekorras tuleks üritada majandust eelarvepoliitika kaudu reguleerida.

Bernanke mainis ka, et Föderaalreserv on seadnud endale eraldi eesmärgi suurendada oma tegevuse ja sihtide läbipaistvust. Keskpank üritab turgudele tõestada, et rahapoliitikat ei hakata lähiajal karmistama, viidates lubadusele jätta intressimäärad rekordmadalale tasemele vähemalt 2013. aasta keskpaigani. Turgude usalduse taastamiseks plaanivad keskpanga ametnikud seada ka selgesõnalised eesmärgid nii inflatsioonimäära kui ka töötuse vähendamise osas.

Majandusteadlased vaidlesid juba enne finantskriisi selle üle, kas keskpangad peaksid turgudele sekkuma, et varamullide paisumist takistada. Tol korral oli enamik keskpankureid, seal hulgas ka Bernanke ise, selle vastu, uskudes, et intressimäärade korrigeerimise asemel on mõistlik rakendada asjakohaseid regulatsioone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2011, 22:25
Otsi:

Ava täpsem otsing